Korg Pa600 - korgpa.sk 2024

Site language
Jazyk stránky
Prejsť na obsah

Korg Pa600

Korg Pa600

KORG Pa600 Profesionálny aranžér
Keyboard-aranžér 61 dynamických kláves.
128 hlasá polyfónia. Interná pamäť až 256 MB. 950 zvukov a 64 bicích sad, plná editácia.
4 Stereo Master-Efekty a 3-pásmový EQ pre každú stopu.
360 továrenských štýlov, celkom 1200 pozícií pre štýly. 1 MP3 prehrávač s funkciou Vocal Remover. Song Book, 16-stopý sekvencer, Lyrics Display, Guitar Mode 2. 7" TFT farebný Touch Screen displej. Vstupy a výstupy Line in L/R, USB typ A, B. Ozvučenie 2x15W
Korg  
Pa600 je druhým najnovším prírastkom v celosvetovo uznávanej Pa sérii hudobných aranžérov značky Korg. Tento nový model je veľmi kompaktný, cenovo dostupný a pritom vybavený skvelým zvukom. K tomu všetkému navyše prináša aj unikátnu kolekciu kvalitných moderných zvukov a štýlov. Korg Pa600 ponúka i možnosť ďalšieho rozšírenia o užívateľské zvuky a hudobné sety z celého sveta (ktoré budú predávané zvlášť).
Pa600 vlastnosti:
Vylepšený zvukový generátor RX (Real eXperience) a DNC (Defined Nuance Control) ponúka lepší, realistický a živý zvuk.
Veľká interná pamäť zvukov Factory PCM, plus 96 MB užívateľských PCM.
Dva programovateľné prepínače a štvorsmerový joystick zaisťuje ovládanie na rôznych úrovniach definovanej artikulácie zvuku (DNC).
Veľký, jasný podsvietený TouchViewTM farebný TFT displej s rozlíšením 800x480.
Prehľadný panel a intuitívne grafické rozhranie s novou funkciou Search pre jednoduché vyhľadávanie. Nové funkcie pre prácu s dátami kopírovanie/vkladanie, premenovávanie a vymazávanie.
Viac než 360 hotových štýlov, každý obsahuje tri verzie Intro/Ending, štyri variácie a štyri varianty Fill In + Break, plus 10 Favorite a 3 User banky pre uloženie obľúbených upravených alebo uložených štýlov.
Prepracovaný režim Guitar Mode 2 pre ešte viac realistickejšie gitarové party a synchronizované pady.
Funkcia Chord Sekvencer pre záznam akordov a počas hry a možnosť vytvoriť „loop slučku“
Vylepšená GM sada pre štandardné MIDI súbory, MP3 prehrávač s funkciami Transpose a Tempo Change, kompatibilný s používanými formátmi textov, vrátane grafického (+G), Text Viewer, Marker a Score.
4 Stereo Master efekty (125 FX algoritmov).
Plno programovateľný SongBook. Databáza založená na štýloch, SMF, Karaoke, MP3 s okamžité vyvolanie ľubovoľného nastavenia songu.
Pa600 je veľmi praktický, prispôsobiteľný brilantný profesionálny aranžér, ktorý v modernom balení ponúkne za priaznivú cenu to najlepšie z osvedčenej kvality a variability zvukov série Pa. Rovnako ako jeho väčší bratia - Pa800 a Pa3X
využíva osvedčenú technológiu RX (Real eXperience) a DNC (Defined Nuance Control), ktorá poskytuje kvalitu zvuku  v kategórii aranžér keyboardov. Pripočítajme k tomu kompaktné rozmery, súčasne však veľký TFT farebný TouchView displej, ohromnú pamäť pre továrne a užívateľské zvuky, obrovskú škálu štýlov a excelentné ozvučenie viac ako Korg Pa800. Korg k dokonalosti zvýšil štandard v tejto cenovej kategórii. Vypočujte si a uveríte.
Ohromujúcí zvuk
Všetko začína pri zvuku. Zvuková kvalita Korg je všeobecne uznávaná ako špičková a spoliehajú sa na ňu hudobníci po celom svete. Tak aj Pa600 prináša ešte bohatší, podrobnejší, sofistikovanejší a prirodzenejší zvuk takmer všetkých možných žánrov vďaka hĺbke, jemnosti, presnosti a bohatosti vzoriek i prevedenia. Tomu prispieva i systém DNC (Defined Nuance Control), ktorý dodáva jemnejšie ovládanie a ponúka rôzne úrovne artikulácie. Využili sme tiež niekoľko zvukov z OASYS (najvýkonnejšieho syntetizátora, aký bol kedy vyrobený), aby Pa600 nastavil nový štandard aranžérskych keyboardov. Pripravených je viac než 950 zvukov, vrátane vylepšenej GM sady a 64 zvukov sád bicích. Je tu tiež  stereo akustické piano, presne a vo viacerých vrstvách samplované z koncertného krídla, vrátane pedálových efektov. Zvuky sú plne editovateľné a zmeny môžu byť uložené v User oblasti.
Veľmi zaujímavá novinka u Pa600 je možnosť dokúpenia špecifických zvukov a hudobných štýlov, špecifických pre konkrétne oblasti po celom svete. Týmto je možné rozšíriť pôvodnú zvukovú výbavu Pa600 o ďalších až 96MB PCM dát a využiť ich pre štýly, vyvinuté z rady populárnych hudobných štýlov v danej zemi. Bližšie informácie o možnostiach rozšírenia budú zverejnené na
www.korgpa.sk  ale aj www.korg.com ako aj na www.korg.de
Efekty
Vynikajúci zvuk nie je samozrejme daný len kvalitou PCM dát. Už veľa rokov Korg vyvíja unikátne efekty štúdiovej kvality, ktoré jednoducho berú dych. Pa600 má 4 Stereo Master efektové procesory s 125 skvelými efektmi od štandardných, ako sú Reverb, Delay a Chorus, až po špecializované, napr. niektoré univerzálne uznávané REMS efekty pre gitaru, kvôli autentickým gitarovým zvukom. Užívateľský EQ na stope môžete uložiť v obecných preferenciách pre režim prehrávanie songu. To pomôže prispôsobiť zvuk vlastnej predstave z ľubovoľného zahraného MIDI súboru. Potrebujete na stope ľahšiu basu? Zadajte správnu ekvalizáciu a basa sa odľahčí vo všetkých súvisiacich songoch.
Pa600 ďalej dopĺňa svoj zvukový arzenál o Limiter a finálny 4-pásmový parametrický EQ. Vďaka tomu jednoducho prispôsobíte výstupný zvuk vášmu hudobnému vkusu, alebo nastavíte zvuk v špecifickom prostredí, v ktorom budete hrať.
Štýly
Kompatibilné s Pa3X a Pa900
Pa600 prináša luxusnú sadu skvelo spracovaných štýlov, ktoré naprogramovali špičkoví hudobní aranžéri z celého sveta. Výsledkom sú stovky pripravených štýlov, ktoré ponúkajú bezkonkurenčný realizmus a detaily. Pokrývajú při tom najrôznejšie hudobné žánre, a umožňujú využiť Pa600 pri každej príležitosti. Pokiaľ potrebujete skutočne špeciálnu kolekciu štýlov, jednoducho si ju môžete sami v Pa600 nahrať alebo upraviť.
Vaša hra získa vyšší realistický dojem vďaka štyrom variáciám prechodov Fill/Break, ďalej sú k dispozícii tri verzie intra a zakončenie (Intro/Ending). Viac flexibility pridáva výber rôznych transpozícií tak, aby vyhovovali charakteristike akéhokoľvek nástroja. Ohromujúci režim Guitar Mode 2 prináša celkom nový pohľad na to, ako majú v skutočnosti znieť realistické party gitár. A pokiaľ chcete hrať oboma rukami určitú sólovú pasáž, nahrajte sekvenciu akordov a nechajte za seba hrať Chord Sequencer v Pa600.
Kompaktný, ale výkonný
Pa600 je jedným z najkompaktnejších aranžérov.
Univerzálne a jednoduché použitie
So všetkými tými technologickými zázrakmi vo vnútri, bolo životne dôležité, aby bolo tiež možné Pa600 jednoducho pochopiť a jednoducho ho používať. Vaša práca s Pa600 by mala byť rýchla, intuitívna a bezchybná. Usporiadanie panelu bolo zjednodušené, a naše grafické užívateľské rozhranie využíva vynikajúci farebný dotykový displej, takže čo si vymyslíte, to tu nájdete a kliknutím jednoducho použijete
RX Technológiu k vašim službám!

Aby hudobníci všetkých úrovní mohli rýchlo tvoriť skvelú hudbu, sú k dispozícii dva režimy užívateľského rozhrania: Easy a Expert. V režime Easy, v prehľadnom usporiadaní vidíte len tie najdôležitejšie funkcie, vhodné pre začiatočníkov, alebo pri živom hraní. V režime Expert sú potom zobrazené všetky ovládače. Nič tak nestojí medzi vami a vaším profesionálnym výsledkom.
Prepínače sú priraditeľné, takže si ich môžete napríklad pri živom hraní prispôsobiť podľa potreby, a keď potom náhodou zabudnete, kde máte potrebný súbor, skladbu alebo štýl, stačí len použiť funkciu Search a Pa600 vám ich nájde.
Prehrávanie a zobrazenie skladieb
Prehrávač na Pa600 dokáže načítať súbory formátu MIDI, KAR a MP3. Z väčšiny týchto súborov môže tiež čítať i texty a akordy, a do MIDI súborov vkladať značky priamo za chodu. Integrovaný prehliadač Score Viewer umožňuje zobraziť hlavnú stopu (alebo akúkoľvek inú) v klasickom zobrazení, s notami alebo akordmi, súčasne s textom a akordovými značkami. Pomenovanie akordov je možné zobraziť v rôznych jazykoch (anglicky a taliansky). Pre študentov hudby je tu navyše i funkcia, ktorá zobrazuje názvy jednotlivých nôt.
SongBook
Táto vynikajúca funkcia bola vyvinutá, aby vám uľahčila život pri živom hraní. SongBook je hudobná databáza, ktorú si sami naprogramujete, a to vrátane všetkých nastavení pre prehrávanie jednotlivých skladieb. Potom už len stačí nájsť názov skladby, ktorú chcete prehrať, vybrať ju a stlačiť „Play“. SongBook umožňuje používať štýly, MIDI súbory, alebo MP3 a pritom môže okamžite vyvolať príslušné nastavenia ako je názov songu, žáner, autora, tempo, hlasitosť, zvuky, umlčanie stop, nastavenie FX, jednoduchou editáciou, STS*, hlavnú transpozíciu a ďalšie. Všetko, čo potrebujete pre perfektné prehrávanie vašich skladieb, skrátka nájdete práve v SongBooku, užitočná funkcia, jedinečná pre Korg prednostne určená muzikantom na živé hranie.

Parametre a technické údaje:
Klaviatura:
61 dynamických kláves
Zvuky:
Továr
enské: 950 zvukov a 64 bicích sád
Uživatelské:
256 zvukov a 128 bicích sád
Zvukový generátor:
128 oscilátor
ov (maximálna polyfonia 128 hlasov)
PCM User Memory (
samplované nástroje): 96 MB
Efekty & EQ:
4 Stereo Master FX / 125 typov efektov a trojpásmový EQ pre každú stopu
Limiter - Master 4 pásmový parametrický EQ
Ostatn
é:
Dynamic Nuance Control (DNC) Technology
Plná editace zvuk
ov a bicích sád
Ovlád
anie zvuku v reálnom čase pomocou programovateľných prepínačov
Ovládacie prvky:
Joystick - 2 programovateľné prepínače
Štýly:
Factory (továrenské):
Viac než 360 pripravených štýlov, voľne upraviteľných
User (užívateľské):
Až 1 200 dostupných štýlov, vrátane bánk Favorite / User
Štruktúra
štýlov:
Osem stôp pre štýly, 4 nastavenie Single Touch, 4 Pady a jeden Style Performance na štýl
Ovládanie štýlov:
3 Intro, 4 Vari
ácie, 4 prechody, Break, 3 ukončenia, Automatické prechody, Synchro Start / Stop, Tap Tempo / Reset
Manual Bass, Bass Inversion, Memory, Accompaniment Mute, Snare & Kick Designation,
STS Mode - Chord Sequencer
sequencer pre akordy
Ostatné:
Guitar Mode 2
Paralela a fixné NTT, Style Record u Step rekordéra, funkcia Track Edit a Event Edit
Performance / STS
320 Realtime Performance pamäť
STS: Memorize Realtime stopy
Až 4 x štýly, až 4 x SongBook položky
Vlastné nastavenie pre živé hranie
Realtime stopy / STS
4 Keyboard stopy (Horná 1/2/3, Dolné)
Pady
4 stopy padov + Stop tlačidlo - Pad Record
Režim Song Play
Prehrávač s ovládaním Select, Start / Stop, Home, Rewind a Fast Forward
Funkcia Jukebox - kompatibilné so SMF (formáty 0 a 1) a MP3 s Vocal Remover
Lyrics (kompatibilný s CDG), Score, Marker
Displej
7 "800 x 480 TFT Graphical Color TouchView
Sequencer
Plne vybavený sekvencer - 16 stôp - až 100.000 udalostí - SMF formát
Song Book
Plne programovateľná hudobné databázy, založená na štýloch, SMF, Karaoke s automatickou voľbou režimu
Style Play a Song Play - užívateľsky definovateľné playlisty - filtrovanie
Search
Vyhľadávanie u štýlov, skladieb (Song), Performance, SongBook, Sound a Lyrics TXT
Kompatibilita zvukových dát:
"I-Series": iba Štýly
"Pa series": Style, Performance, Sound, PCM, Song, SongBook and Pad
Hlavné ovládacie prvky:
Master Volume, Real Time-Acc/Seq Balance Volume, Ensemble, Octave Transpose, Master Transpose,
Fade In / Out, Tempo Lock, Style Change - Quarter Tone Arabic Scale, User Scale memorized inside
Performance / STS, Search, Lyrics, Score, Maker, Dial, Tempo, Metronome, Split
Konektivita:
Control Input:
Damper Pedal, programovateľný Pedal / Footswitch pedál
Line Out:
Nesymetrický jack Left / Mono, Right, Headphones (výstup na slúchadlá)
Line In:
2 nesymetrické Line in jacky
MIDI:
In, Out Midi konektory - USB na Midi prostredníctvom USB Device portu
Individuálne nastavenie stopy - 8 užívateľom definovaných MIDI presetov
USB:
Typ A (TO DEVICE) x 1: 2.0 Hi Speed
Typ B (TO HOST) x 1: 2.0 Hi Speed
Ozvučenie:
Zosilňovač:
2 x 15W
Reproduktory:
2 x 10 cm Double Cone reproduktory v Bass Reflex boxe
Napájanie:
Zdroj napájania:
Zo siete 230V
Príkon:
20 W
Rozmery:
1030 x 378 x 127 mm bez stojanu na noty
Hmotnosť:
11 kg
Dodávané príslušenstvo:
Užívateľský manuál, stojan na noty, Accessory DVD (vr. Video manuálov), napájací kábel
Voliteľné príslušenstvo
Expression / Volume pedál (KORG EXP-2, KORG XVP-10)
Damper Pedal (KORG DS-1H)
Switch Pedal (KORG PS-1, PS-3)Korg Pa600
operačný systém

verzia: 1.10

veľkosť: 102 MB

uložiť:
na USB


pripravujeme


Korg Pa600
operačný systém

verzia: 1.10

veľkosť: 62,6 MB

uložiť:
do PC


Korg Pa600
RESET nástroja
a
továrenské nastavania od výroby
(resetovanie a formátovanie pamäti nástroja)

verzia: 1.10

veľkosť: 297 MB

uložiť:
do PC


USB + MIDI driver

verzia:1.1.4

veľkosť:2,15 MB

uložiť:

do PC

Korg Pa600 manuál
(v pôvodnom znení v Angl.)

verzia:1.10

veľkosť:15 MB

uložiť:


Korg Pa600
Music instruments - SONAR

verzia:

veľkosť:

uložiť:

do PC


pripravujeme


Created 2008-2024
www.korgpa.sk
počítadlo.abz.cz
Návrat na obsah