Korg Pa500 - korgpa.sk 2024

Site language
Jazyk stránky
Prejsť na obsah

Korg Pa500KORG Pa 500

Pa500 - Profesionálny aranžér je najlacnejším spomedzi svojich súrodencov PA588, Pa800 a Pa2X Pro
Pre hudobníkov, skladateľov, umelcov aj zabávačov je interaktívny Pa500 perfektným hudobným partnerom. Podobne ako jeho starší bratia - Pa800 a Pa2XPro - tiež Pa500 využíva RX (Real eXperience) technológiu, ktorá zaisťuje doteraz nevídaný zvuk u aranžérskych klávesov. Vďaka exkluzívnym vlastnostiam Korg, ako XDS Dual sekvencer, intuitívne TouchView ovládanie, čtvrttóny (mikroladění) za chodu a štvorsmerný joystick pre realistickú artikuláciu, stretáva už len jediná vec, a to je cenovka.

Zvuk
Počiatky všetkého sú u zvuku. Vďaka EDS (Extended Definition Synthesis) enginu, ktorý nájdete iv Korg M3, Pa800 a Pa2XPro, teraz tiež Pa500 ponúka 80-hlasá polyfónia a vynikajúcu kvalitu zvuku. K dispozícii máte cez 880 plne editovateľných zvukov (okrem plnej zvukové sady GM a 56 bicích sád), čo reprezentuje celý rozsah hudobných nástrojov takmer všetkých hudobných žánrov - u všetkých môžete ovládať hĺbku, jemné nuansy, delikátnosť, presnosť a bohatosť. Oblasť User pojme až 128 užívateľských zvukov a 64 bicích sád.

Efekty
Už niekoľko rokov pracovné stanice, syntetizátory a digitálne nahrávacie štúdiá Korg ponúkajú špičkové efekty štúdiovej kvality, ktoré jednoducho berú dych. V duchu tejto tradície tiež Pa500 ponúka stereo procesory plus finálna, semi-parametrický 3-band EQ, inu efektový poklad, od bohatých reverbov a oslnivých delay až po modeling efektov gitarového typu v legendárnej sérii REMS Korg - 124 rôznych efektov celkom. A tento vynikajúci 3-band EQ môžete použiť nezávisle na každej stope, takže výsledkom je perfektný zvuk.

Štýly
Bezpochyby: Programovanie štýlov Korg je svetová trieda. Pa500 ponúka luxusné sady štýlov, programované najlepšími aranžérmi na svete; každý z nich na nich pracoval zo všetkých svojich hudobných síl. Výsledkom je cez 320 pripravených štýlov, ktoré ponúka neporovnateľný realizmus a detaily, pridaním čohokoľvek od zaujímavého vybrnkávanie, priliehavý Bass and Drum groove, hutnú R & B rytmickú sekciu, až po úplne celý orchester! Štýly sledujú rytmus, sólový hlas aj zmeny akordov, a tak vytvárajú prekvapivé definície hudobného predstavenia v reálnom čase. Až osem partov, štyri variácie, tri úvody, tri prechody a tri závery, to všetko nájdete u každého štýlu, ktorý je tak kompletným hudobným prostredím. Ďalšie party alebo "riffy" môžete sekvencovat a spúšťať v reálnom čase priraditeľnými pady. Pokročilé vlastnosti akými Syncro Start / Stop, Fade In / Out, priraditeľné Pady, Tap Tempo a Manual Bass umožňujú spontánne pridávať komplexné a profesionálne dotiahnutie svojho predstavenia.

Režim Guitar
Vytvorenie presvedčivého gitarového partu na klávesoch nebolo nikdy ľahké - až doteraz! Ak tvoríte gitarový part podľa štýlu, môžete si zvoliť akord, polohu kapodastru a doslova pretransformujú klaviatúru na podvaly, struny a akordy, čo umožňuje realistické vybrnkávanie patternov, tlmenie, glissanda, úderov na krku a ďalšie "špecificky gitarové" prvky. Výsledok je ohromujúci. Vrcholom všetkého je, že Pa500 môže automaticky obohatiť gitarové stopy už existujúcich Štandardných Midi súborov.

STS (Single Touch Settings)
Potrebujete rýchlo prepínať zvuky? Štyri tlačidlá STS (Single Touch Settings) umožňujú rozdeliť a vrstviť až čyři zvuky na klaviatúre a prepínať okamžite sa stlačením tlačidla. Priradenie STS si môžete uložiť nezávisle pre každý Štýl. Každé zo 256 nastavenia Performance zvukov môže kedykoľvek vyvolať štýl, zvuky, efekty, tempo, tónina a stupnicu, použitú pre konkrétny song.

Sekvencer
Okrem tradičného poňatie práce v sekvenceru "po stopách", Backing sekvencer umožňuje tvoriť songy rýchlo a ľahko, zachytením viac štýlov, v rôznych parte súčasne. Nepotrebujete byť špičkovým programátorom - svoj vlastný song napíšete za pár minút: Fakticky dokonca nemusíte vedieť vôbec na nič hrať! Vďaka vlastnosti Step Edit / Entry môžete jednoducho zadať zmeny v akordoch, priechodoch a štýloch krokovo - a to je pre aranžérov a neklávesové hráčov veľká pomoc. Rýchle priblíženie k programovaniu sa hodí aj v štúdiu pri vytváraní profesionálneho, skvelo znejúcich hudobného sprievodu pre reklamu, film, video, multimédiá alebo internetové aplikácie. Sekvencer ponúka vysoký výkon editácia - môžete dokonca upraviť aj zvukové parametre na každej stope.

Non-stop hranie
S XDS Dual sekvencerom Korg môže jeden naťahovať a druhý hrať, vďaka páke v štýle DJ cross-fadera môžete potom prechádzať medzi sebou, takže nedôjde k žiadne oneskorenie, ale stále sa hrá. Pa500 môže prehrávať súbory SMF (Standard Midi File), Karaoke aj GM (General MIDI) a dokáže zobraziť na displeji aj texty v najobľúbenejších karaoke formátoch. Je tu aj praktická funkcia Marker, ktorá umožňuje skočiť priamo na určitú pozíciu v songu: postavíte si značky v internom sekvenceru (alebo v SW sekvenceru v počítači - formát značiek je štandardná) a potom môžete remixovom svoje obľúbené songy aj pri živom hraní, čo dodá predstavenie spontánost.

Songbook
Táto vynikajúca vlastnosť bola vyvinutá, aby vám uľahčila život, najmä pri živom hraní. Songbook je hudobný databáza, úplne užívateľsky programovateľná, obsahujúce všetky nastavenia, potrebné pri hraní konkrétnych songov. Musíte len vyhľadať song, ktorý chcete hrať podľa názvu songu, žánru, umelca, tempa, atď a stlačiť "play". Každú položku Songbook môžete ihneď vyvolať uloženým nastaveniam, aby bol song prehraný perfektne - zvuky, štýl, performance, hlasitosť, Umlčené stop, nastavenie efektov, jednoduchú editáciu, nastavenie STS, hlavné transpozície a ďalšie. Táto nepostrádateľná vlastnosť je pre Korg jedinečná.

So všetkými tými technologickými zázraky vnútri, bolo životne dôležité, aby bolo možné Pa500 tiež ľahko pochopiť a jednoducho ho používať. Ale my sme zašli ešte ďalej, vytvorili sme nástroj, ktorý ponúka intuitívne, hudobné, rýchlu a spoľahlivú skúsenosť. So skvelým TouchView displejom si premyslíte, prezriete a navolíte na paneli čo práve chcete, intuitívnym spôsobom. Hudobníci všetkých úrovní tak môžu tvoriť skvelú muziku rýchlo, k tomu im slúžia dva režimy zobrazenia: EASY a EXPERT. Režim Easy zobrazuje iba základné elementy jasnými, výraznými ikonami, čo sa hodí pre začiatočníkov alebo pri živom hraní - kdežto režim Expert ponúka plné ovládanie editácie. A ak potrebujete viac informácií, navoľte si vstavaný, kontextový Help - v jednom zo siedmich jazykov! Okrem 61 rýchlostne citlivých kláves Pa500 ponúka štvorcestný joystick, priraditeľný prepínač, priraditeľný slider, priraditeľný jack pedálu a štyri pady, to všetko ponúka nástroj pre spestrenie predstavenie zmenou nastavenia efektov, pridaním alebo umlčením partov, spomalením tempa, alebo dokonca aj "mini-sekvencerového" sóla, arpeggia alebo sprievodných riffov. Nič tak nestojí v ceste medzi vami a vašim profesionálnym koncertom.Ukladanie dát:
Okrem výbavy USB / MIDI zapojenie, kvôli presun a zálohovanie dát, Pa500 tiež ponúka uloženie a čítanie dát z SD / MMC pamäťové karty, takže tu uložíte svoje dáta, MIDI súbory a songy. Na zadnom paneli nájdete MIDI (In, Out), Audio Ins (1, 2) a Outs (L, R), aj zapojenie pedálu (damper, assignable).


Ozvučenie:
Vnútri je stereo ozvučovaciu systém s dvoma dvojpásmovými reproduktormi, vďaka bass reflexu máte najlepší zvuk. Pa500 je kompletne samostatný a ľahko prenosný - či ako súčasť sústavy klávesov.

Technický popis:

Klaviatúra: 61 keys with Velocity
Systém: OPOS (Objective Portable Operating System) a RX (Real eXperience) Technológia - Multitasking, natiahnutie počas hrania - Upgrade Operačného systému - SSD Solid State Disk
Zvukový generátor: EDS (Extended Definition Synthesis) 80 hlasov, 80 oscilátorov - Filtre s Rezonancia - 3-band EQ for each track
Efekty: 4 Stereo Digitálne Multi-efktové systémy - 124 typov efektov - Final semi-parametrický 3-band EQ
Zvuky - bicie sady: 880 zvukov, vrátane Stereo Piano a GM Level 2 kompatibilných zvukov, 56 bicích sád - User pamäť: 128 zvukov, 64 bicích sád - ovládanie v reálnom čase: priraditeľný slider, prepínač - editácie zvukov a bicích sád
Štýly: Viac než 320 pripravených štýlov, SSD-resident, konfigurovateľné - až 448 pamätí Štýlov - 64 User Štýlov - osem stôp Štýlov, 4 nastavenia na dotyk a 1x Style Performance na Štýl - gitarová stopa, paralelný a pevný NTT - kompatibilné s formátom Štýlov, starým "i-Series" a radu Pa - Style Record s krokovým nahrávaním, Edit stop a udalostí - ovládanie Štýlov: 4 Variácia, 3 prechody, 3 úvody, 3 závery, Synchro Start / Stop, Tap Tempo / Reset, Fade In / Out, Bass Inversion, Manual Bass, Tempo Lock, Memory, Accompaniment / Real Time Track Balance Volume, Accompaniment Mute, Drum Mapping, Snare & Kick Designation, Single Touch
Performance / STS: 256 pamätí pre Performance - STS: zapamätanie nastavenia stôp, až 4 x 512 Štýlov, až 4 x zadaní Songbook - všetko programovateľné
Stopy v reálnom čase: Štyri klávesové stopy (Horná 1, 2, 3, Dolné) - 4 stopy padov
Prehrávanie songov: Patentovaný XDS Crossfade Dual Sequencer prehrávač - 2 sekvencery s nezávislými funkciami Select, Start / Stop, Home, Rewind a ovládanie posunu skladby dopředu/vzad- pomeru hlasitosťou - Data tetxů sa zobrazujú na obrazovke - Značky - funkcie Jukebox - kompatibilné so SMF (formáty 0 and 1)
Sekvencer: Rýchla nahrávka (Backing Sequencer), funkcie vícestopého a krokového nahrávania - plne vybavený sekvencer - 16 stôp - až 200,000 udalostí - SMF natívny formát
Songbook: Plne programovateľná hudobné databázy, založená na štýloch, SMF, Karaoke, s automatickou voľbou režimov Style Play a Song Play - užívateľsky definovateľné zoznamy - Filtrovanie
Kompatibilita: Modely "i-Series": Štýly - rada Pa: Štýl, Performance, Program / Zvuk, Song, Songbook
Multi Pad: 4 priraditeľné Pady + tlačidlo Stop. Funkcia Pad Record
Všeobecné ovládanie: Master Volume, Real Time-Acc/Seq Balance Volume, Ensemble, Octave Transpose, Master Transpose, Style Change,, Quarter Tone Arabic Scale, User Scale memorized inside Performance / STS - Realtime controllers: Joystick (pitch + modulation), 1 assignable Slider , 1 assignable Switch, Dial, Up / +, Down / -
Vstupy pre ovládanie: Damper Pedál, priraditeľný pedál / nožný spínač
Analógový výstup: Nesymetrický Jack Ľavý / Mono, pravý, slúchadlový jack
Analógový vstup: 2 nesymetrické Line In Jacky
MIDI: In, Out štandardná Midi konektory - USB Midi s využitím USB portu - priradenie jednotlivé stopy - 8 užívateľsky definovaných MIDI Setup
USB: 1x USB konektor (1.1 Full Speed)
Slot pre kartu: SD (Secure Digital) karta a MultiMedia karta (MMC) ako externý pamäte
Displej: 320 x 240 pixelov, Monochrome TouchView grafická dotyková obrazovka
Zosilňovač: 2 x 15 W - pevný EQ
Ozvučenie: 2-dvojpásmové reproduktory s Bass Reflex
Napájanie: DC 12V externé napájanie (dodaný)
Spotreba: 15 Watt
Rozmery: (Š x H x V) 1074 x 404 x 183 mm - bez stojanu
Hmotnosť: 9,9 kg
Príslušenstvo: Manuál, AC adaptér, hudobné stojan, CD-ROM
Voliteľné príslušenstvo: Expression / Volume Pedál (KORG EXP-2, KORG XVP-10), Damper Pedál (KORG DS-1H), prepínacie Pedál (KORG PS-1)

Popis produktu stručne:
* portable keyboard,samohrajka

* 61 dyn. klávesov
* 80-hlasová polyfonia (maximum),
* 128 MB ROM (78MB z Pa1X; 50MB Piano z C520),
* TouchView displej,
* Obrazovky prevzaté z Pa1X,
* USB: 1x Typu B pre "USB-MIDI"
* 3-Band EQ na každú midi stopu
* 880 zvukov
* 320 rytmov
* 2 zabudované Midifileplayer
* 16 stopový sequencer
* Text
*
SD-Card Slot
* 2x15 Watt
* 1074 x 404 x 183 mm
* 9,9 kg
* profesionálny nástroj za nízku cenu

Korg Pa500 inštalácie na stiahnutie

Korg Pa500

Inštalačné súbory pre Korg Pa500


Korg Pa500
operačný systém

verzia: 1.19

veľkosť: 6,7 MB

uložiť:
na SD kartu


Korg Pa500
operačný systém

verzia: 1.19

veľkosť: 6,7 MB

uložiť:
do PC


Korg Pa500
Hudobné údaje
(resources data)

verzia: 1.19

veľkosť: 6,7 MB

uložiť:
do PC


Korg Pa500
RESET nástroja
a
továrenské nastavania od výroby
(resetovanie a formátovanie pamäti nástroja)

verzia: 1.19

veľkosť: 37,4 MB

uložiť:
do PC


USB + MIDI driver

verzia:1.1.4

veľkosť:2,15 MB

uložiť:

do PC

Korg Pa500 manuál
(v pôvodnom znení v Angl.)

verzia:1.01

veľkosť:15 MB

uložiť:


Korg Pa500
Music instruments - SONAR

verzia: 1.00

veľkosť: 0,3 MB

uložiť:

do PC


Created 2008-2024
www.korgpa.sk
počítadlo.abz.cz
Návrat na obsah