Korg Pa4X najlepší aranžér (2017) - KORG Pa Profesionálne aranžéry

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Korg Pa4X najlepší aranžér (2017)

 * * * U P O Z O R N E N I E ***
Po zavedení a aktualizácii systému v.2 
KORG Pa4X postúpil o skok k lepšiemu a prepracovanejšiemu modelu.

stránka s porovnaním je tu: 

KORG Pa4X operačný systém v2.0
Operačný systém v2.0 pre Pa4X prináša nové vzrušujúce možnosti, vylepšuje doterajšie funkcie a sprehľadňuje užívateľské rozhranie. K tomu pridáva nové zvuky a štýly. Táto nová verzia OS robí nástroj ľahšie hrateľným a univerzálnejším.

Nové štýly, zvuky a bicie sady
Pridané sú mnohé nové štýly v žánroch Pop, Ballad a Dance. Väčšina existujúcich štýlov bola revidovaná a vylepšená. Nové štýly znejú veľmi moderne. Dance štýly sú obzvlášť vhodné pre nové KAOSS FX.
Nové zvuky a bicie sady sú zväčša postavené na nových samploch, vrátane veľmi expresívneho Italian Grand Piana, viacerých majestátnych chrámových organov, veľmi realistických saxofónov, akordeónov, bandoneóna a nových syntetizátorových Leadov a Padov. Pridali sme jednu banku User Drum Kit s ďalšími 128 pamäťovými miestami (spolu 256).
Editovanie štýlov je teraz jednoduchšie, s vylepšeným testovacím módom a editovacie stránky Mixer/FX sú tiež dostupné v móde Style Record. Teraz môžete editovať štýl bez toho, aby ste museli prepínať medzi módmi Style Play a Record. Tiež uvidíte prehľad nahratých akordických variácií na stránke Chord Variation.

KAOSS FX
Predtým nevídané KAOSS FX vám dávajú kreatívny spôsob ovládania vašej hry. Od jemného morfingu medzi typmi Variácií a Drum Kitov, detailného mixu medzi zvukmi doprovodu, živého pretvárania bežiacich rytmov, až po veľmi radikálne DJ efekty, páskové echá a arpegiá, môžete pridať ešte viac živosti akémukoľvek štýlu alebo MIDI songu s pomocou ľahko ovládateľných kompozičných možností. Prekročte hranice presetovej hudby!
KAOSS FX sú tiež dostupné pri nahrávaní MIDI alebo MP3 songu, takže vaša hra ostane zachovaná.

Style Creator Bot, Chord function, Chords Sequencer
Style Creator Bot (predtým známy ako MIDI Song to Style Converter) teraz automaticky vytvára štýly z MIDI Songu, pričom tiež generuje Chord Sequence z akordov songu.

Funkcia Detect Chord skenuje stopy MIDI skladby a hľadá akordy, potom ich uloží ako Chord eventy aby mohli byť čítané na stránke Lyrics alebo Score. Toto sa hodí na pridávanie akordických značiek do songu, ktorý ich nemá, alebo na úpravu akordických značiek po transpozícii songu.
Tiež bolo vylepšené prehrávanie a nahrávanie Chord Sequencera. Teraz sa používa oveľa jednoduchšie a malý symbol ukazuje, či je sekvencia momentálne dostupná.

Keyboard Sety, aktualizované User a Direct banky
Split Point je teraz možné uložiť pre každý Keyboard Set. To znamená, že máte rôzne Split Pointy pre každý Keyboard Set vyvolaný z položiek Style alebo SongBook, čo umožňuje detailnejšie nastavenie prirodzeného rozsahu nástroja.
User a Direct banky môžete teraz premenovať, aby ste mali viac personalizovaný súbor vlastných štýlov, Pad a Keyboard Setov. Vlastné názvy sa zobrazia v oknách Selection a položky nájdete omnoho rýchlejšie.

MIDI pripojenie
MIDI prenos je teraz možný aj cez USB HOST porty (ako doplnenie k USB DEVICE a MIDI portom). To umožňuje jednoduché pripojenie kontrolérov ako sú digitálne piana (napríklad náš Havian 30), alebo KORG nano a micro séria bez potreby špeciálnych adaptérov.

Song Book
Song Book sa stal intuitívnejším a prispôsobivejším. Štýly alebo songy môžu byť nahradené existujúcimi položkami Song Booku, aby ste ich mohli editovať, alebo použiť ako východiskové šablóny pre nové položky.
Tiež môžete čítať songy z externého Direct Song Booku, ktorý rozšíri vašu internú databázu počas hrania.

Ďalšie
Nastavenie citlivosti mikrofónového audio vstupu je teraz ľahšie a presnejšie vďaka detailnému Mic Input metru.
Prídavné preferencie umožňujú hru lepšie prispôsobiť vášmu štýlu, s viacerými voľbami pre Style To Keyboard Set Mode, MIDI IN Note Off Velocity a Video Interface Mode (teraz je uložený pri vypnutí nástroja).

Táto aktualizácia prináša zopár menších opráv a vylepšení pre plynulejšiu obsluhu.


* Dôležité upozornenie ohľadom aktualizácie vášho Pa4X
V závislosti od výrobnej šarže vášho nástroja prijíma Pa4X súbory updatu s jednou z týchto dvoch prípon: „PKG“ alebo „UPD“.
Pre zistenie, ktorý typ súboru váš Pa4X vyžaduje, zapnite nástroj pri súčasnom stlačení a držaní tlačidla INTRO 1. Po kalibračnej procedúre sa na displeji objaví požiadavka aby ste vybrali „a valid PKG file“ alebo „a valid UPD file“. Aby sa zabránilo poškodeniu vášho Pa4X, stiahnite a inštalujte iba požadovaný typ súboru a uistite sa, postupujte podľa pokynov na obrazovke.

Korg Pa4X Professional Arranger 76 alebo 61 kláves: 
Profesionálna pracovná stanica a arranger Keyboard so 76 alebo 61 klávesovou, polovyváženou klaviatúrou s dotykovou citlivosťou a funkciou aftertouch. Nástroj disponuje novým zvukovým enginom EDS-X (Enhanced Definiton Synthesis-eXpanded) s vylepšeným realistickým a kryštálovo čistým zvukom a jednoduchým usporiadaním ovládacích prvkov a intuitívnym prepracovaním grafického rozhrania. K dispozícií je tiež veľký, prehľadný 7" display s funkciou TouchView,  interná ROM pamäť s rozšírenou PCM databázou, viac ako 1800 zvukov vrátane GM a XG setov, 512 užívateľských zvukov a 128 užívateľských bicích sád s plnou možnosťou editácie. Rozmery: 1192 x 34,4 x 125,6 mm (so sklopeným displejom), hmotnosť 16,3 kg. Nástroj oplýva elegantným, nadčasovým hliníkovým designom. 

Hlavné vlastnosti nástroja:
Nové funkcie alebo vlastnosti v porovnaní z modelom Pa3X (sú farebne zvýraznené)
- Obrovský sedempalcový kapacitný TouchView™ displej.
- Nový EDS-X (Enhanced Definition Synthesis-Expanded) zvukový engine
- Vylepšená realistickosť a krištáľová čistota zvukov.
- Viac ako 1,800 zvukov vrátane GM a XG setov.
- Kompletné funkcie pre nahrávanie a editácie samplov.
- Import audio zvukových kriviek všetkých najrozšírenejších formátov Wav, AIFF a SoundFont™.
- 13 Interných užívateľských bánk a 13 Direct užívateľských bánk pozícií pre neobmedzené ukladanie
- Chord Sequencer funkcie v režime Style Play dokáže nahrať akýkoľvek akordický sprievod.
- Chord Sequence možno ukladať v každom zo štýlov alebo na pozície v SongBook databáze.
- Možnosť konvertovať štandardné Midi File súbory na štyl.
- Keyboard Set Library obsahuje kolekciu najlepších zvukov, pripravených na okamžitú hru
- Keyboard Sety možno vyvolať dokonca z Direct pozície.
- Viacnásobné efektové procesory - 142* typov efektov:
- 4 Insert a 3 Master efekty pre sprievodné (Accompaniment) stopy.1 Insert a 2 Master efekty pre Keyboard stopy.
- Nahrávanie do MP3 pri prehrávaní MP3 (dohrávanie do MP3 súborov, nekonečné vrstvenie - dohrávanie)
- Okamžité vyvolanie akéhokoľvek nastavenia skladby. Užívateľom definovateľné Set Listy, priraditeľné tlačidlám na čelnom panely .
- Slot na MicroSD karty (karta nie je súčasťou balenia) umožňuje ukladanie a zálohu dát.
- Polovyvážená klaviatúra s dotykovou citlivosťou a aftertouch.
- Elegantný, nadčasový hliníkový dizajn.
- Jednoduché usporiadanie ovládacích prvkov a intuitívne prepracované grafického rozhranie
- Masívna interná ROM pamäť s rozšírenú PCM databázou.
- Plus až 400 MB užívateľských PCM dát
- 512 užívateľských zvukov a 128 užívateľských bicích sád s plnou možnosťou editácie.
- Digital Drawbar Organ zvukový engine.
- DNC (Defined Nuance Control):
- Tri prepínače s priraditeľnou funkciou 
- Štvorcestný joystick.
- Ribbon controller
- Viac ako 500 továrenských štýlov obsahujúcich rôzne možnosti pre Intro, Ending, Fill, Count-in a Break.4 Keyboard sety a 4 Pady na každý štýl. 
- Guitar Mode 2 režim pre ešte realistickejšie gitarové party.
- Search funkcie pre rýchle vyhľadávanie potrebných dát.
- Waves MaxxAudio Mastering Suite: MaxxEQ™, MaxxBass™, MaxxTreble™, MaxxStereo™, MaxxVolume™
-TC Helicon® Vocal Processing:
- 4-part Harmonizer, Double, μMod, Reverb, Delay, Filter, HardTune, Pitch Correction plus Compressor, EQ, Gate (Adaptive Mic Setting u Mic vstupu).
- Dvojitý MP3 / MIDI file prehrávač s možnosťou nahrávania, X-Fader a Vocal Remover.
- Score, Chords, a Lyric displej. Kompatibilný s väčšinou formátov zobrazenia textov piesní, vrátane grafických (+G) pre MP3.Texty piesní sa dajú zobraziť v ich pôvodnom jazyku (mimo orientálnych a arabských jazykov).
- Rozšírená kompatibilita pre GM a XG skladby.
- Plne programovateľná SongBook databáza využívajúca štýly, SMF, Karaoke, a MP3
- Rozšírená multi jazyková znaková sada.
- Interný pevný disk Pa4X 76: standard / Pa4X 61: možnosť doplniť.
- Voliteľný PaaS ozvučný systém - umožňuje pripojiť k nástroju reproduktory bez káblov alebo napájania. 


Korg Pa4X je PROFESSIONAL ARRANGER

Vyberte si toho správneho pomocníka, ktorý vám pomôže dosiahnuť špičkových hudobných výsledkov.
KORG sa už po dekády na hudobnom poli plne venuje vývoju inovatívnych technológií, čo najlepšie dokladujú jeho modely od legendárneho Donca-matic až po celosvetovo najlepšie hudobné pracovné stanice súčasnosti. Vlajková loď značky, teda model Pa4X Professional Arranger, potom v tejto tradícii pokračuje a prináša množstvo vylepšení v každom smere. Preto je tiež Pa4X Professional Arranger oveľa viac než len keyboard. Je to vlastne kompletná kapela, ktorú máte za chrbtom, sú to súčasne vaše sprievodné spevy alebo tiež váš zvukový či efektový inžinier, skrátka všetko v jednom - a sú vždy po ruke!
Pa4X je ideálny nástroj pre komponovanie alebo nahrávanie hudby, pod rukami hráča je to vskutku žijúci hudobný organizmus. A nikde inde nie je špičkový zvuk a plynulé ovládanie takou prioritou ako tu. Skutočne každý detail bol u tohto profesionálneho arranger keyboardu prepracovaný a vylepšený, takže nový Pa4X nemá konkurenciu. Úplne nový EDS-X (Enhanced Definition Synthesis - Expanded) zvukový engine ponúkne neprekonateľný realizmus a neuveriteľne detailné zvuky, využívajúc k tomu masívne zásobu PCM dát, ktorá je mimochodom 10 krát väčší než u predchádzajúcich modelov. Exkluzívna technológia DNC (Defined Nuance Control) potom s doteraz nebývalou presnosťou rozozvučia sólové nástroje. Výsledkom spolupráce so spoločnosťami Waves Audio a TC Helicon je bezchybné spracovanie audio dát a profesionálne vokálne efekty. Plus tu samozrejme nájdete tony nových zvukov, bicích sád alebo Štýlov, ktoré vám pomôžu realizovať sa bez obmedzenia v akomkoľvek hudobnom žánri.

Pa4X Professional Arranger

Arranžer keyboardy zn. KORG, počnúc pôvodným SAS-20; cez i, iS a iX série až po vysoko oceňovanú Pa sériu, používajú stovky tisíc profesionálnych muzikantov po celom svete. Pa4X sa teda pýši bohatou históriou, ktorú dopĺňa o úplne nové technológie a progresívne myšlienky, prevzaté od špičkových hudobných profesionálov. Výsledkom je kombinácia nekompromisnej zvukovej kvality, intuitívneho ovládania a inovatívnych funkcií - to všetko zabalené v modernom, odolnom a pritom štýlovom hliníkovom nástroji.

Excelentný  zvuk

Pa4X sa spolieha na vylepšený KORG EDS-X (Enhanced Definition Synthesis-Expanded) zvukový engine a hneď od začiatku k okamžitému hraniu ponúkne viac než 1.500* zvukov. Táto realistická kolekcia obsahuje nespočetné množstvo zvukov klasických a moderných keyboardov, elektronických a akustických nástrojov najrôznejších žánrov od techna až po folk. Medzi týmito zvukmi nájdete napríklad aj nové multi layer stereo koncertné piano (vrátane rezonancie damper pedálu), plus tiež zvuky elektrických pián prevzaté z vyhláseného piána KORG SV-1. Nový Pa4X bol ďalej vybavený aj početnými dychovými, sláčikovými a basovými nástrojmi  - vrátane akustických a elektrických gitár. Jednotlivé zvuky boli starostlivo nahrávané pomocou najmodernejších metód, tak aby následne reprodukovaný zvuk bol presný do najmenších detailov.
Pomocou ovládacích prvkov, ako sú tri prepínače s priraditeľnou funkciou alebo štvorcestný joystick, možno za prispenia pokročilej technológie DNC (Defined Nuance Control) reprodukovať všetky, aj tie najdrobnejšie nuansy pri artikulácii tónu akustických nástrojov a vytvárať tak ultrarealistické, expresívne vystúpenia - to všetko pritom aj v reálnom čase. Oživte svoje sóla napríklad nezameniteľným saxofón, trúbkou alebo klarinetom; autentickejšie potom budú vďaka tejto technológii napríklad taký pizzicato v sekcii sláčikových nástrojov a pod.
Viac ako 90* autentických bicích sád - vrátane Ambient Drum - vdýchne život každej rytmickej pasáži; funkcia Drum Family Easy Editing pritom ponúka komplexnú kontrolu hlasitosti, výšky tónu, EQ, a iných parametrov. Ďalších 400 MB* užívateľskej pamäte umožňuje rýchlo a ľahko dopĺňať nové zvuky alebo využívať KORG, WAV, AIFF, a SoundFont™ formáty. U Pa4X si navyše môžete tiež vychutnať úplne komplexné možnosti nahrávania a editácie samplov.

Plynulé ovládanie; intuitívny design; fantastický feel
Obe ponúkané verzie, teda Pa4X 76 a Pa4X 61, sú vybavené úplne prirodzenou, polovyváženou klaviatúrou s dynamikou a funkciou aftertouch. Dotykovou citlivosť (dynamiku) pritom možno nastaviť podľa hernej techniky a ďalších potrieb každého hráča - či už ide o začínajúceho muzikanta alebo náročného profesionála.
Hlavný panel bol optimalizovaný tak, aby všetky ovládacie prvky boli umiestnené úplne ergonomicky a ich ovládanie tak bolo maximálne intuitívne a prehľadné. Veľký, jasne podsvietený a úplne nový kapacitný TouchView displej sa môže pochváliť prepracovaným grafickým rozhraním, ktoré je ešte lepšie čitateľné aj v horších svetelných podmienkach. Celú obrazovku možno pritom nakloniť dopredu či späť tak, aby ste v každej situácii dosiahli ideálny pozorovací uhol! Potrebujete nájsť tú skladbu, Štýl alebo súbor, ktorý chcete použiť? Viacúčelová funkcia vyhľadávania Search ho nájde za vás - a to rýchlo! Štýly a Keyboard Sety možno načítať priamo z USB disku - nie je potreba tieto dáta ukladať do vnútornej pamäte nástroja.
Pre tých, ktorí hľadajú riešenie "všetko v jednom" čiže all-in-one, je tu voliteľné príslušenstvo vo forme PaaS Speaker System. Tento jednoducho použiteľný doplnok umožňuje vychutnať si spektakulárny zvuk nástroja ako doma, tak vonku pri vystúpeniach. Jedná sa o ozvučný systém s dvoma zosilňovačmi a piatimi reproduktormi, ktorý sa prikladá priamo k vašej Pa4X. Najlepšie na tom ale je, že inštalácia tohto dodatočného ozvučenia je otázkou pár sekúnd, nepotrebujete k nej žiadne nástroje, káble ani napájanie.

Štýly:
Každý Štýl je vlastne kompletné hudobné prostredie, určené na prehrávanie konkrétneho hudobného žánru - a v Pa4X nájdete viac ako 500* týchto štýlov. Vyskúšajte si hru s týmito štýlmi, ktoré pokrývajú najrôznejšie hudobné žánre od minulosti až po najhorúcejšiu súčasnosť. Tieto štýly boli vytvorené medzinárodným tímom hudobných profesionálov tak, aby mohli ponúknuť nebývalé herné zážitky. V ponuke sú úplne nové Štýly, zatiaľ čo mnoho existujúcich bolo prepracovaných či doplnené novými zvukmi, vylepšenými efektami alebo upraveným mixováným zvukom. Vedľa bicích, perkusií a basov môže každý zo Štýlov ďalej ponúknuť inštrumentálne party, ktoré sa rozvíjajú podľa vašich akordov alebo vokálov, prípadne tiež tempa. V režime Guitar Mode 2 sú gitarové stopy jednotlivých Štýlov oveľa autentickejšie ako kedykoľvek predtým. Navyše každý zo Štýlov možno rozšíriť pomocou štyroch pádom. Každý Pad pritom môže obsiahnuť jednorazový alebo opakovaný riff, perkusný part, akcentované tóny alebo dokonca zvukový efekt. Do týchto padov si navyše môžete priamo naprogramovať vlastný riffy a frázy. A samozrejme každý Štýl je vybavený tradičnými prvkami, ako sú Intro, Variation, Break, Fill-In, Endings - a to dokonca s odčítáváním (count-in). Navyše je možné vytvárať vlastné, úplne nové Štýly, alebo upravovať tie ktoré už existujú.
Veľmi užitočná funkcia Chord Sequencer dokáže v režime Style Play rýchlo nahrávať a loop-ovať vaše akordické postupy; to sa hodí nielen pri cvičení, ale môžete si tak uvoľniť ľavú ruku pri živom vystupovaní. Takto nahraté Chord Sequence možno navyše ukladať ako Štýl alebo ako položku do databázy SongBook.

Tie najnovšie Štýly kedykoľvek po ruke!
Vďaka novej možnosti konvertovať SMF (Standard MIDI File) súbory na Štýl si môžete jednoducho a rýchlo vytvárať štýly z najnovších skladieb! Stačí len opatriť si príslušný Standard MIDI File súbor, nahrať ho do Pa4X a vstavaný konvertor ho rýchlo premení na komplexný Štýl, ktorý už môžete ukladať a ďalej s ním pracovať kedykoľvek podľa potreby. Túto kombináciu najmodernejších štýlov s neuveriteľnými zvukmi KORG musí oceniť každý hudobný fanúšik!

Efekty v štúdiovej kvalite
Značka KORG je vyhlásená svojimi efektmi štúdiovej kvality a Pa4X obsahuje skutočne to najlepšie z kolekcie týchto efektov. U sprievodných (Accompaniment) stop možno využívať 4 Insert a 3 Master efekty, zatiaľ čo pre real-time klávesové stopy použijete 1 Insert a 2 Master efekty. Na výber je cez 140 typov efektov, vrátane rôznych druhov reverbu, delay, vintage stomp box simulácií, simulácií zosilňovačov alebo reproboxov, a mnoho ďalšieho. Každá zo stôp ďalej ponúka EQ s možnosťou nastavenia pre Low, Mid a High, v režime Song Play možno uložiť používateľskú EQ stopu - takže vaše skladby budú znieť skvelo v každom akustickom prostredí. Finálne efekty sú výsledkom dlhodobej spolupráce medzi značkou KORG a spoločností Waves Audio®, celosvetovým lídrom v oblasti štúdiových mastering efektov. Priložená aplikácie Waves MAXX AUDIO™ ponúka čistejší a silnejší zvuk, ktorý tak ľahko môžete prispôsobiť vašim potrebám alebo s jej pomocou korigovať niekedy problematické živé vystúpenia.

TC Helicon® Voice Processor
Dlhoročná spolupráca medzi značkou KORG a svetovou špičkou v spracovaní vokálov tj. Spoločnosťou TC Helicon®, pokračuje aj pri modeli Pa4X. Technológia TC Helicon Voice Processor zaručuje, že spracovávané vokály budú v najvyššej možnej zvukovej kvalite: k dispozícii sú až 4 realistické hlasy, všetky je pritom možné kontrolovať pomocou keyboard alebo MIDI eventov. Dostupné efekty pre vokál zahŕňajú aj Double, μMod, Reverb, Delay, Filter, HardTune, Pitch Correction plus Compressor, EQ, Gate, a pod. Na čelný panel bolo pridané otočné tlačidlo (3) a tlačidlá (3) špeciálne pre rýchle a jednoduché riadenie najdôležitejších parametrov Voice Processora. Ďalšie exkluzívne funkcie sú potom adaptívne nastaveniu vstupu mikrofónu, ktorý tak monitoruje vstupný signál a automaticky koriguje parametre ako sú Adaptive Gate, EQ, Compression a the De-Esser tak, aby obstarávané vokály boli čisté a v štúdiovej kvalite. Stačí len zapnúť váš mikrofón na symetrický XLR vstup (podporuje phantom power) a Pa4X už urobí ten zvyšok!

XDS Dual Player/Recorder
Duálny prehrávač a rekordér čiže XDS Dual Player & Recorder je vybavený crossfade tiahlom, ktoré sľubuje nekonečnú zábavu a možnosť editácie záznamov; zatiaľ čo jeden prehrávate, môžete druhý nahrať a potom ich zmiešať navzájom - alebo napríklad vytvárať playlisty pre automatický playback. Súčasne možno prehrávať dva rôzne MP3 alebo MIDI súbory. MIDI súbory a dokonca aj MP3 súbory možno transponovať, spomaľovať alebo zrýchľovať. S pomocou funkcie Marker sa môžete okamžite presúvať na vopred určené miesta v skladbe alebo vytvárať slučky. Podporovaný je "MP3 + G" (tiež známy ako MP3 + Graphics) formát a ďalšie obľúbené formáty zobrazovania textov piesní. Táto funkcia tiež umožňuje zobrazovať texty a grafiku počas prehrávania MP3 súborov buď na displeji, alebo na externom monitore (prípadne oboje súčasne). Prostredníctvom funkcie Vocal Remover možno z prehrávaných MP3 súborov "odstrániť spev" - ideálne pre karaoke! 16-stopý rekordér ponúka sofistikované možnosti sekvencovania a editácia, rovnako ako rýchlu a jednoduchú tvorbu skladieb vďaka Backing Sequence a štýlom. Pa4X vie nahrať celé vaše živé vystúpenie, môžete na ňom prehrávať skladby, hrať na klávesy, spievať spolu s prehrávaním skladieb, a to všetko pritom nahrať a následne uložiť ako MP3 súbor. Tento MP3 súbor potom možno znovu a znovu prehrávať a postupne k nemu pridávať ďalšie klávesové stopy alebo spev, teda postupne vrstviť skladbu technikou známou ako "sound on sound". Za využitie dát, ukladaných v MIDI súboroch, môže Pa4X zobraziť notový zápis s názvami tónu alebo akordu, prípadne tiež texty piesní alebo akordové značky. Tento sofistikovaný spôsob zobrazenia možno pritom využiť ako na internom TouchView™ displeji, rovnako tak ale aj na externom video monitore. Názvy akordov možné zobrazovať v angličtine alebo taliančine.

Funkcie SongBook
SongBook je plne programovateľná a ľahko ovládateľná hudobná databáza, ktorú oceníte hlavne pri živom vystupovaní. Každý záznam tejto databázy obsahuje všetky nastavenia, potrebné na hranie konkrétnej skladby. Do SongBook možno tiež ukladať a následne sprístupniť potrebné Štýly, MIDI súbory alebo MP3 skladby, okamžite si v nej naopak vyvoláte potrebné nastavenia ako je názov skladby, žáner, označenie umelcov, zvuky, stlmené stopy, FX nastavenia, 4 keyboard sety, 4 pady, TC Helicon® presety a mnoho, mnoho ďalšieho. Všetko, čo potrebujete k bezchybnému prehraniu tej ktorej skladby, nájdete práve v databáze SongBook. Jedná sa pritom opäť o ďalšie exkluzívne funkcie značky KORG. Vylepšený filter umožňuje kombinované vyhľadávanie, teda napríklad môžete hľadať skladbu obsahujúcu v názve slovo "love" a súčasne hľadanie obmedziť len na žáner "ballad". SongBook ďalej ponúka prepracovanú funkciu Set List s praktickým tlačidlom na čelnom paneli pre okamžité vyvolávanie pri živých vystúpeniach. Pomocou SongBook Editore môžete na svojom počítači (s OS Windows) jednoducho a prehľadne zobraziť, vytvárať alebo editovať jednotlivé záznamy funkcie SongBook a ďalej tiež Set Listy. Databázu možno navyše synchronizovať s iOS a Android tabletmi (k tomu je však potrebná špeciálna softvérová ​​aplikácia).

Konektivita, ukladanie dát a aktualizácie nástroja
Okrem výstupov Main Left a Right disponuje nový Pa4X ďalšími dvoma výstupmi s priraditeľnými funkciami. To sa môže hodiť napríklad pre izolovanie konkrétneho partu alebo pre výstup na externý mix. Výstup na slúchadlá je kvôli pohodlnejšiemu prístupu umiestnený hore na čelnom paneli. Pre vstup mikrofónu je využitý XLR konektor s podporou phantom power. Ako vstupy ponúka Pa4X pár symetrických 1/4" vstupov (Line 1) a stereo 1/8" jack (Line 2), využiteľné pre pripojenie smartphonov, mobilných zariadení a pod. K dispozícii sú ďalej konektory MIDI In, Out, a Thru, rovnako ako USB (Device) port. Kompozitný RCA video output umožňuje jednoduché prenesenie údajov z displeja na externý monitor.
Pa4X 76 obsahuje interný pevný disk (u varianty Pa4X 61 sa jedná o voliteľné rozšírenie), takže akékoľvek vaše dáta máte vždy po ruke. Na zadnom paneli je ďalej umiestnený veľmi praktický slot (s ochranným plastovým krytom) na micro SD karty, ktorý môžete využiť k prenosu, ukladanie a zálohovaniu dát. Pomocou dvoch USB Host portov - jeden na čelnom paneli, druhý na zadnom paneli - možno jednoducho prehrávať Štýly, MIDI súbory alebo MP3 súbory priamo z pripojeného USB disku, prípadne tiež do budúcnosti vykonávať aktualizácie systému.

Technické údaje:
Klaviatúra
Pa4X 61: 61 kláves (C2 - C7)
Pa4X 76: 76 klávesov (E1 - G7)
polovyvážené klávesy s Velocity a Aftertouch
Systém
Upgradovateľný operačný systém
Multitasking, funkcia nahrávania počas hry
Zvukový generátor
EDS-X (Enhanced Definition Synthesis-Expanded)
Filtre s rezonanciou - trojpásmový EQ pre každú stopu
Polyfónia
128 hlasov, 128 oscilátorov
Efekty
Accompaniment / Song:
4 Insert efekty; 3 Master efekty (142 * typov)
Keyboard Track
1 Insert efekt; 2 Master efekty (142 * typov)
Final Mastering efekty:
Waves Audio Ltd. MAXX Suite:
vrátane MaxxEQ™, MaxxBass™, MaxxTreble™, MaxxStereo™, MaxxVolume™
Voice Processor technológie od TC Helicon®
Four-part Harmonizer, Double, μMod, Reverb, Delay, Filter, HardTune, Pitch Correction;
plus Compressor, EQ, Gate (adaptívne nastavenie mikrofónu u Mic vstupu)
Zvuky / bicie sady
Továrenské zvuky:
viac ako 1,800 továrenských zvukov  vrátane nového Multilayer Stereo Piano s damper / body rezonanciou, sady GM / XG zvukov a viac než 90 bicích sád * vrátane Ambient Drums
Užívateľské zvuky:
512 zvukov, 128 bicích sád
Digital Drawbar: (organové zvuky)
9 Footage, Percussion, Key On / Off, Leakage (sekcia efektov zahŕňa rotary speaker)
Defined Nuance Control (DNC) Technology
Natural Ambience Drums Sound
Plná editácia Zvukov / bicích sád
Užívateľská PCM RAM pamäť: 400 MB *
Samplovanie
Load - KORG, Wav, AIFF a SoundFont™ formáty
Save - KORG, Wav a AIFF formáty
Funkcia Edit, Time Slice, Sampling
Štýly
Viac ako 500 prednastavených Štýlov, plne konfigurovateľných.
1.872 pozícií vrátane User bánk a Direct funkcie.
Užívateľské banky: 10x Favorite + 3x USER + 10x Direct + 3x USER style banky
Osem Style stop, 4 Keyboard Sety, 4 Pady a jeden Style Setting na každý Style
Guitar Mode 2, Parallel a Fixed NTT
Style Record sa Step Record, Track a Event Edit funkcií
Style prvky: 3 Intro, 4 Variation, 4 Fill, Break, 3 Ending, Synchro Start, Synchro Stop, Tap Tempo / Reset, Bass Inversion, Auto Fill, Manual Bass, Memory, Accompaniment Mute, Drum Mapping, Snare & Kick Designation, style to KBD Set Mode
Chord Sequencer
Chord Sequence recorder v režime Style Play
Chord Sequence možno uložiť do Style alebo SongBook
Editačné funkcie: delete, kopírovanie zo Style / SongBook, import / export z / do SMF
Keyboard Set Library
uloženie nastavení pre keyboard track
1,584 pozícií vrátane User bánk a Direct funkcie
"My Setting" špeciálne pre Keyboard Set
Song Play
Patentovaný XDS Crossfade Dual Sequencer Player s ovládaním X-Fader Balance
podporované formáty: MID, KAR, MP3 + lyrics, MP3 + G
2 prehrávača s vlastným Select, Start / Stop, Home, Rewind a Fast Forward
Lyrics, Score, a Chord dáta možno zobraziť na displeji alebo externom video monitore
Markers s funkciou Add, Delete, Edit a Loop
Jukebox funkcie
MP3 Player / Recorder
dvojitý MP3 Player a MP3 Recorder
Transpose (+ 6 / -5 poltónov)
Tempo change (± 30%)
Advanced Vocal Remover
nahrávanie MP3 súborov vrátane Štýlov, SMF, MP3, Keyboard Tracks, Pads, Microphone a efektov
Sekvencer
Quick Record (Backing Sequence), multitrack a Step Record funkcie -
plne vybavený sekvencer, 16 stôp, až 200,000 záznamov, SMF natívny formát
SongBook
plne programovateľná hudobná databáza zahŕňajúca Štýly, SMF, Karaoke, MP3 s automatickou voľbou Style Play a Song Play režimu
užívateľom definovateľné Set Listy
Filtering a Ordering funkcie
Kompatibilita
"i-Series" modely: Štýly
 "Pa-Series" modely: Štýly, Performance, Program/Sound, Song, SongBook, Pad
Pady
4 Assignable Pady + Stop tlačidlo - Pad Record funkcie
Všeobecné ovládacie prvky
Master Volume; Fade In/Out; Keyboard-Acc/Song Balance Volume; Ensemble; Octave Transpose; Master Transpose; Quarter Tone a Arabic Scale uložené v pamäti v rámci Keyboard Sets; Joystick (pitch + modulation); Ribbon; Mic Volume; Harmony/Double; Delay/Reverb; Mic Preset; Mic On/Off; Harmony On/Off; Double On/Off; 8 Assignable Sliders; Slider Mode; MP3 Volume; 3 Assignable Switches; Tempo +/-; Tempo Lock; Metronome On/Off; Dial; Up/+; Down/-; Search; Shift; Chord Scan (Lower, Upper); Split; Keyboard Tracks Sound Select a On/Off; Record
Kontrolné vstupy
Damper pedál (možno dokúpiť DS-1H pedal s podporou half-pedaling)
pedál/prepínač s priraditeľné funkciou
EC5 multiswitch pedál
Mic/Line vstupy
Mic: combo XLR symetrický s kontrolou Gain a Phantom Power
Line 1: Left/Right Jack (1/4 ") line Input, symetrický
Line 2: Stereo Mini-jack (1/8 ") line Input, nesymetrický
Výstupy
Audio výstup: Left/Right, Out 1, Out 2; (1/4 "TRS) balancovaný
Headphone Output x 1 (výstup na slúchadlá - na čelnom paneli)
Video Out x 1, RCA typ
MIDI
IN, OUT, THRU štandard MIDI konektory
USB to MIDI cez USB Device port
8 užívateľom nastaviteľných MIDI Setup
USB
Typ A (Host) x 2 (vpredu/vzadu)
Typ B (Device) x 1 (vzadu)
2.0 Hi-Speed ​​prepojenie
Ukladanie dát
Pevný disk:  Pa4X 76 (štandard)   Pa4X 61 (voliteľné rozšírenia - vyžaduje Hard Disk Installation Kit HDIK-3)
Micro SD karta: (karta nie je súčasťou dodávky)
Slot na zadnom paneli, vrátane plastového krytu
USB Flash disk: (disk nie je súčasťou dodávky)
1 port na čelnom paneli
1 port na zadnom paneli
Displej
7" palcový kapacitný farebný dotykový TouchView™ TFT displej
Hodiny
Interný systémový čas
Napájanie
100-240 Voltov, 50/60 Hz
<0.5 Watt v režime standby/16 Watt normal/38 Watt po pripojení PaaS
Rozmery (bez notového stojančeku)
Pa4X-76: 1192 x 364.4 x 125,56 mm  (displej úplne sklopený)
Pa4X-76: 1192 x 364.4 x 207,43 mm  (displej úplne zdvihnutý)
Hmotnosť
Pa4X-76: 16.3 kg
Dodávané príslušenstvo
AC napájací kábel, notový stojan, užívateľská príručka
DVD-ROM: obsahuje návod vo formáte pdf, Video Manual, a KORG USB-MIDI driver
Voliteľné príslušenstvo
PaaS Amplification System - ozvučný systém Pa audio systém
ST-SV1 Keyboard Stand - klávesový stojan
HDIK-3 Hard Disk Installation Kit (inštalačná sada harddisku, iba pre model s 61 klávesmi)
EC-5 Multiswitch Pedal - multiswitch pedál
EXP-2 Foot Controller - nožný kontrolér
XVP-10 Expression/Volume Pedal - expression / volume pedál
DS-1H Damper Pedal (podporuje half-pedaling)
PS-1 Pedal Switch (pedálový prepínač)
PS-3 Pedal Switch (pedálový prepínač)  
 * * * U P O Z O R N E N I E ***
(tento popis je k nástroju Korg Pa4X pred zavedením systému verzie 2!)

Od zavedenia systému a aktualizácie KORG Pa4X na verziu 2 sa jeho vlastnosti a parametre výrazne líšia !
zmeny sú najmä:
+ novšie a kvalitnejšie zvuky a nástroje
+ väšsí počet zvukov a nástrojov
+ prepracované a vylepšenie pôvodné továrenské štýly
+ väčší počet štýlov
+ 2x USER drums kit banka (2x128)
+ nové funkcie a možnosti
+ vylepšené a prepracovanejšie pôvodné funkcie
+ KAOSS FX nové menu a nové vlastnosti
+ prepracovaný a vylepšený prevod MIDI skladieb do štýlov
+ došlo k premenovaniu niektorých pojmov
+ mnoho iných funkcií a vlastností ktoré posúvajú KORG Pa4X so sytémom v2 o triedu vyššie  
Predošlý systém pred systémom v2
  Systém pre Korg Pa4X (OS v 1.2.4) 20.10.2016
počítadlo.abz.cz
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky