Korg Pa300 - korgpa.sk 2024

Site language
Jazyk stránky
Prejsť na obsah

Korg Pa300

Korg Pa300 - cenovo najdostupnejší arranžér a veľkými klávesami.

Korg Pa300 popis nástroja a funkcie:
Vylepšený RX (Real eXperience) zvukový engine s ešte lepším a realistickejším zvukom
Masívne interná PCM, porovnateľná s modelom PA600
Elegantný dizajn a kompaktné rozmery
5 “TouchView farebný dotykový TFT displej
Jednoduché a prehľadné grafické rozhranie s funkciou vyhľadávania (Search)
Cez 310 prednastavených štýlov, každý obsahuje 3 Intro / Ending, 4 variácie a 4 Fill In + Break, plus 8 Favorite a User bánk pre uloženie obľúbených štýlov. Vylepšený režim Guitar Mode 2 pre realističnější gitarové party.
Vylepšená GM sada pre súbory Standard Midi File, MP3 prehrávač s funkciou Transpose a Tempo Change, kompatibilita s populárnymi formátmi pre zobrazenie textov piesní vrátane grafického (+ G), Text Viewer a Score.
4 Stereo Master efekty (125 FX algoritmov)
Plne programovateľná databázy SongBook využívajúce Štýly, SMF, Karaoke a MP3 súbory s možnosťou okamžitého vyvolania akéhokoľvek nastavenia skladby. Užívateľom definované sety, plus voľba nastavenia Filtering a Ordering.
Pa300 je nový, cenovo dostupný a ľahko ovládateľný profesionálny hudobný aranžér, ktorý využíva to najlepšie z funkcií známej a vysoko cenené série Korg Pa. Podobne ako jeho väčší bratia – Pa900 a PA600, tiež Pa300 generuje zvuk pomocou vyspelej RX (Real eXperience) technológia, ktorá si v oblasti arranger keyboardov vydobyla výsadné postavenie. Spolu s kompaktnými rozmermi, TFT farebným dotykovým TouchView displejom, veľkou PCM pamätí, rozsiahlou databázou štýlov a výkonným ozvučným systémom, KORG nastavuje v kategórii cenovo dostupných aranžér keyboardov úplne nový štandard.
Prvotriedna kvalita zvukov
Všetko záleží na zvuku – a všeobecne sa vie, že ten je u značky KORG vždy prvotriedne. Ako prvý vo svojej kategórii pritom Pa300 ponúkne ešte bohatšie, detailnejšie a prirodzenejšie zvuky ako kedykoľvek predtým, a to u hudobných nástrojov prakticky všetkých žánrov. Nástroj má pripravených viac ako 950 zvukov, vrátane omladené GM sady a 64 bicích setov. Nájdete tu taktiež vynikajúce stereo akustické piano, starostlivo nasamplované z koncertného krídla, ktoré tak zachytáva tie najjemnejšie zvukové nuansy svoje predlohy, ako je potrebné chvenie strún či vibrácie pedálov. Zvuky sú plne editovateľné a vykonané zmeny možno uložiť do pamäte nástroja.
Všetky potrebné efekty poruke
Už po mnoho rokov je KORG známy svojimi vynikajúcimi efektmi štúdiovej kvality. Pa300 v tomto smere ponúkne 4 Stereo Master efektové procesory a 125 efektov, zahŕňajúcich dobre nielen známe typy ako sú Reverb, Delay a Chorus, ale napríklad aj REMS efekty pre modeling celkom autentických gitarových zvukov. Každá stopa je vybavená EQ s možnosťou nastavenia Low, Mid a High (basov, stredov a výšok). Stopu s vlastným nastavením EQ možno navyše uložiť do pamäte a následne použiť ako prednastavenia EQ v režime Song Play. Týmto spôsobom si veľmi rýchlo a ľahko vlastnému vkusu prispôsobíte akýkoľvek prehrávaný MIDI súbor. Potrebujete ľahší basy? Uložte si potrebné nastavenia ekvalizéra, a basy budete mať ľahší vo všetkých následne prehrávaných skladbách. Zvukový výstup je u Pa300 nakoniec upravený 4pásmovým parametrickým EQ, ktorým možno doladiť finálnu zvuk presne podľa vášho sluchu a potreby.
Štýly v profesionálnej kvalite
Spolu so špičkovým zvukom prináša Pa300 tiež úplne novú sadu štýlov, vytvorených tými najlepšími hudobnými profesionálmi z celého sveta. Výsledkom ich úsilia sú stovky prednastavených štýlov, ponúkajúcich doposiaľ nevídanú realistickosť a zmysel pre detail. Súčasne sa u ponúkaných štýlov rozšíril záber najrôznejších hudobných žánrov, ktoré pokrývajú a Pa300 vám tak ponúkne vhodné štýly prakticky pre každú príležitosť. Pri živom vystupovaní ďalej oceníte štyri varianty Fill / Break plus 3 Intro a 3 Ending. Úplne novú úroveň u gitarových stôp a štýlov prináša vynikajúci gitarový režim Guitar Mode 2. Môžete si tiež nahrávať a upravovať vlastné štýly presne podľa vašej potreby.
Funkcie podporujúce komponovaní
Pri tvorbe vlastných aranží vás určite bude inšpirovať aj plne automatický hudobný doprovod s bohatými a realistickými sprievodnými paterny (štýly), vytvorenými opäť poprednými svetovými profesionálmi, pôsobiacimi v odbore. Stačí len zahrať základné akordické postup a funkcia Quick Record už sama dokompletuje základné sprievodné stopy. Pa300 je skrátka síce jednoduchý, ale súčasne veľmi účinný nástroj na komponovaní pre každého muzikanta!
Kompaktný, ale výkonný
Pa300 môžete so sebou nosiť všade, kam potrebujete, je totiž veľmi skladný. Ale hoci je rozmerovo malý, jeho hudobný výkon a ozvučenie sú prekvapivo silné, a to vďaka vstavanému vysoko kvalitnému reprosystému. Ten sa skladá zo zosilňovača s výkonom 2 x 13 Wattov a dvoch reproduktorov v bassreflexovou usporiadaní, generujúcich viac než dostatočne silný a kvalitný zvuk.
Jednoduché používanie
Všetky tie bohaté funkcie a možnosti, ukrývajúci sa vo vnútri, sú u Pa300 korunované naprosto jednoduchým a jednoduchým ovládaním. Chceli sme, aby práca s Pa300 bola čo najviac intuitívne, muzikálny a rýchla. Preto bolo usporiadanie ovládacieho panela prepracované, a súčasne tu nájdete veľký, farebný dotykový displej – takže stačí jednoducho nájsť si, čo potrebujete a stlačiť prstom. Displej navyše ponúka dva režimy zobrazovania: Easy a Expert. V režime Easy sa ukazujú len tie najdôležitejšie funkcie a parametre, takže displej zostáva absolútne prehľadný, čo ocenia najmä začiatočníci, alebo aj ostatní muzikanti pri živých vystúpeniach. Naproti tomu v režime Expert máte pochopiteľne zobrazené k dispozícii všetky možnosti editácie. Aby vám živé vystúpenia išla pekne od ruky, a nemuseli ste si pritom presne pamätať, kam ste ktorú skladbu alebo štýl uložili, stačí použiť funkciu Search a Pa300 vám potrebné súbory okamžite nájde.
Zobrazenie prehrávaných skladieb
Pa300 prehráva súbory vo formáte MID, KAR a MP3. Z týchto súborov tiež vie načítať texty piesní a akordy. K dispozícii je navyše aj zobrazenie notového zápisu skladieb, kedy sa na displeji ukazuje hlavné stopa (alebo akákoľvek iná stopa) vo forme tradičného notového zápisu skladby spoločne s akordy, akordickými značkami a slovami piesne. Názvy akordov možno zobraziť v angličtine alebo taliančine. Pre začiatočníkov je tu ďalej možnosť zobrazenia názvu jednotlivých nôt.
SongBook
Pre uľahčenie živého vystupovania ponúka Pa300 skvelú funkciu SongBook. To je vlastne hudobný (užívateľom plne editovateľná) databázy, ktorá obsahuje všetky nastavenia, potrebné pre prehrávanie konkrétnych skladieb. Takže stačí nájsť názov skladby, ktorú chcete prehrať, vybrať ju a stlačiť Play. SongBook vie pracovať so Štýly, MID alebo MP3 súbory a súčasne môže okamžite vyvolať uložené nastavenia ako je Song Title, Genre, Artist, Tempo, Volumes, Sounds, Muted Tracks, FX settings, Easy Edit, 4 STS , Master Transpose a ďalšie. Všetko, čo potrebujete k bezchybnému prehranie vašej skladby, skrátka nájdete v Songbook.Parametre a technické údaje:
Klaviatura:
61 dynamických kláves
Zvuky:
Továrenské: 950 zvukov a 64 bicích sád
Uživatelské: 256 zvukov a 128 bicích sád (nie sú)
Zvukový generátor:
128 oscilátorov (maximálna polyfonia 128 hlasov)
PCM User Memory (samplované nástroje): 96 MB
Efekty & EQ: 4 Stereo Master FX / 125 typov efektov a trojpásmový EQ pre každú stopu
Limiter - Master 4 pásmový parametrický EQ
Ostatné: 
Dynamic Nuance Control (DNC) Technology
Plná editace zvukov a bicích sád 
Ovládanie zvuku v reálnom čase pomocou programovateľných prepínačov
Ovládacie prvky:
Joystick - 2 programovateľné prepínače
Štýly:
Factory (továrenské):
Viac než 360 pripravených štýlov, voľne upraviteľných
User (užívateľské):
Až 1 200 dostupných štýlov, vrátane bánk Favorite / User
Štruktúra štýlov:
Osem stôp pre štýly, 4 nastavenie Single Touch, 4 Pady a jeden Style Performance na štýl
Ovládanie štýlov:
3 Intro, 4 Variácie, 4 prechody, Break, 3 ukončenia, Automatické prechody, Synchro Start / Stop, Tap Tempo / Reset
Manual Bass, Bass Inversion, Memory, Accompaniment Mute, Snare & Kick Designation,
STS Mode - Chord Sequencer sequencer pre akordy
Ostatné:
Guitar Mode 2
Paralela a fixné NTT, Style Record u Step rekordéra, funkcia Track Edit a Event Edit
Performance / STS
320 Realtime Performance pamäť
STS: Memorize Realtime stopy
Až 4 x štýly, až 4 x SongBook položky
Vlastné nastavenie pre živé hranie
Realtime stopy / STS
4 Keyboard stopy (Horná 1/2/3, Dolné)
Pady
4 stopy padov + Stop tlačidlo - Pad Record
Režim Song Play
Prehrávač s ovládaním Select, Start / Stop, Home, Rewind a Fast Forward
Funkcia Jukebox - kompatibilné so SMF (formáty 0 a 1) a MP3 s Vocal Remover
Lyrics (kompatibilný s CDG), Score, Marker
Displej
7 "800 x 480 TFT Graphical Color TouchView
Sequencer
Plne vybavený sekvencer - 16 stôp - až 100.000 udalostí - SMF formát
Song Book
Plne programovateľná hudobné databázy, založená na štýloch, SMF, Karaoke s automatickou voľbou režimu
Style Play a Song Play - užívateľsky definovateľné playlisty - filtrovanie
Search
Vyhľadávanie u štýlov, skladieb (Song), Performance, SongBook, Sound a Lyrics TXT
Kompatibilita zvukových dát:
"I-Series": iba Štýly
"Pa series": Style, Performance, Sound, PCM, Song, SongBook and Pad
Hlavné ovládacie prvky:
Master Volume, Real Time-Acc/Seq Balance Volume, Ensemble, Octave Transpose, Master Transpose,
Fade In / Out, Tempo Lock, Style Change - Quarter Tone Arabic Scale, User Scale memorized inside
Performance / STS, Search, Lyrics, Score, Maker, Dial, Tempo, Metronome, Split
Konektivita:
Control Input:
Damper Pedal, programovateľný Pedal / Footswitch pedál
Line Out:
Nesymetrický jack Left / Mono, Right, Headphones (výstup na slúchadlá)
Line In:
2 nesymetrické Line in jacky
MIDI:
In, Out Midi konektory - USB na Midi prostredníctvom USB Device portu
Individuálne nastavenie stopy - 8 užívateľom definovaných MIDI presetov
USB:
Typ A (TO DEVICE) x 1: 2.0 Hi Speed
Typ B (TO HOST) x 1: 2.0 Hi Speed
Ozvučenie:
Zosilňovač:
2 x 15W
Reproduktory:
2 x 10 cm Double Cone reproduktory v Bass Reflex boxe
Napájanie:
Zdroj napájania:
Zo siete 230V
Príkon:
20 W
Rozmery:
1030 x 378 x 127 mm bez stojanu na noty
Hmotnosť:
11 kg
Dodávané príslušenstvo:
Užívateľský manuál, stojan na noty, Accessory DVD (vr. Video manuálov), napájací kábel
Voliteľné príslušenstvo
Expression / Volume pedál (KORG EXP-2, KORG XVP-10)
Damper Pedal (KORG DS-1H)
Switch Pedal (KORG PS-1, PS-3)


Keyboard
61 keys
Velocity sensitivity is supported
System
Upgradable Operating System
RX (Real eXperience)
Multitasking, Load while play feature
Tone Generator
128 Voices, 128 Oscillators
Filters with Resonance
Three band EQ for each track
Effects
Up to 4 Stereo Digital Multi-Effect block systems
125 Master Effect types
Master 4 band Parametric EQ
Sounds / Drum Kits
Factory:
More than 950, including Stereo Piano and GM2 sound compatibility
64 Drum Kits
Full Sound and Drum Kit editing capability
User:  NIE SÚ
256 Sounds
128 Drum Kits
Styles
Factory:
More than 310 Preload Styles
Full Style editing capability
User:
Up to 1,040 available Style locations including the Favorite/User banks
Structure:
Eight Style tracks, 4 Single Touch Settings, 4 Pads, and one Style Performance per Style
Style Controls:
3 Intros, 4 Variations, 4 Fills, Break, 3 Endings, Auto fill, Synchro Start/Stop, Tap Tempo/Reset, Manual Bass, Bass Inversion, Memory, Accompaniment On/Off, Kick & Snare Designation
Style Others:
Guitar Mode 2, Parallel and Fixed NTT
Performance / STS
240 Keyboard Performance locations, My Setting special Performance
STS:
Memorize Keyboard tracks - Up to 4 x 1040 Styles, up to 4 x SongBook entries
Keyboard Tracks
Four Keyboard tracks (Upper 1, 2, 3, Lower)
Pads
4 Pad tracks + Stop button Full Pad editing capability
Full Pad editing capability
Song Play
Player with select, Start/Stop, Home, Rewind and Fast Forward controls
Jukebox function – Compatible with SMF (format 0 and 1) and MP3 – Lyrics (compatible with CGD), Score
MP3 Player
MP3 Player
Transpose (+6/-5 semitones)
Tempo change (±30%)
Sequencer
Quick Record (Backing Sequence)
Multitrack and Step Record functions - Full-featured sequencer - 16 tracks - Up to 100,000 events
SMF format
SongBook
Fully programmable music database, based on Styles, SMF, Karaoke, MP3 with automatic selection of Style Play and Song Play modes – User-definable custom lists - Filtering options
Search
Style, Song, Performance, SongBook, Sound and Lyrics TXT
Compatibility
"i-Series" models: Styles
“Pa series” model Style, Performance, Sound, Song, SongBook, Pad
General Controls
Master Volume, Real Time-Acc/Seq Balance Volume, Ensemble, Upper Tracks Octave Transpose, Master Transpose, Tempo Lock, Quarter Tone Arabic Scale, User Scale memorized inside Performance/STS, Search, Lyrics, Score, Dial, Tempo, Metronome, Split, Joystick
Connections
Control Inputs:
Assignable Pedal/Footswitch (Damper)
Headphone/
Outputs:
Unbalanced Stereo Jack
MIDI
USB to MIDI using the USB Device port – 8 user definable MIDI Presets
USB
USB-MIDI Interface
Type A (TO DEVICE): 1 (Rear)
Type B (TO HOST): 1 (Rear)
2.0 Hi Speed connections
Mass Storage
USB Memory Stick
Display
Color TouchView™ 5” (480 x 272 dots) TFT display
Speaker System
Amplification:
13 W x 2
Speakers;
10 cm x 2 Double Cone Speakers in Bass Reflex Box
Power
Power Supply:
AC 100-240 V
Power Consumption:
18 Watt
Dimensions
(W x D x H)
1,030 x 378.3 x 127 mm / 40.55 x 14.89 x 5.00 inches (without music stand);
Weight
8.35 kg / 18.41 lbs
Accessories
Quick Guide, Music Stand, External Power Supply Adapter and Power Cable, Accessory DVD (Including Video Manual)
Options
EXP-2 - Expression/Volume Pedal
XVP-10 - Professional Expression/Volume Pedal
DS-1H - Damper Pedal
PS-1/PS-3 Switch Pedal


Korg Pa300
operačný systém

verzia: 1.10

veľkosť: 102 MB

uložiť:
na USB


pripravujeme


Korg Pa300
operačný systém

verzia: 1.10

veľkosť: 62,6 MB

uložiť:
do PC


Korg Pa300
RESET nástroja
a
továrenské nastavania od výroby
(resetovanie a formátovanie pamäti nástroja)

verzia: 1.10

veľkosť: 297 MB

uložiť:
do PC


USB + MIDI driver

verzia:1.1.4

veľkosť:2,15 MB

uložiť:

do PC

Korg Pa300 manuál
(v pôvodnom znení v Angl.)

verzia:1.10

veľkosť:15 MB

uložiť:


Korg Pa300
Music instruments - SONAR

verzia:

veľkosť:

uložiť:

do PC


pripravujeme


Created 2008-2024
www.korgpa.sk
počítadlo.abz.cz
Návrat na obsah