Korg Pa5X NOVINKA 2022 - korgpa.sk 2024

Site language
Jazyk stránky
Prejsť na obsah

Korg Pa5X NOVINKA 2022

Nový systém-aktualizácia
KORG Pa5X O.S v 1.2.1


Hlavné a kľúčové vlastnosti OS 1.2.1 vám prinášajú:
1. Celková stabilita systému
Vykonali sa vylepšenia celkovej stability systému, doby odozvy systému a ďalšie drobné úpravy. Importované používateľské dáta z Pa4X sú teraz stabilnejšie. Nastavenia s „no Style“ pre spustenie by mohli spôsobiť zamrznutie nástroja a toto bolo opravené.
2. Priradenie typu stopy (Acc/Drum Track)
Niektoré konkrétne užívateľské štýly obsahujúce bicie stopy s harmonickými notami neboli vo verzii 1.2.0 citlivé na akordy. Toto je pevné, takže tieto stopy možno použiť ako stopy závislé od akordov.
3. Spevník
Údaje SongBook z verzie 1.1.0 môžu mať vo verzii 1.2.0 problémy s použitím určitých nastavení. Všetky nastavenia, ako napríklad informácie o skladbe pre štýly používané v SongBooku, sú teraz správne uložené.
4. Funkcia Reset & Tap
Vylepšená funkcia RESET a TAP na skladbách štýlu a klávesnice.
5. Možnosti mierky, sledovanie akordu a transponovanie polohy
Pribudla nová štvrtá možnosť priradenia polohy QT/stupnice. Skladby štýlu bez rozladenia neboli škálované použitím predvoľby Quarter Tone/Scale v reálnom čase (pri použití nastavenia „ALL-tracks“). Táto nová štvrtá možnosť „All Tracks – Style Tracks priority“ poskytuje merítko podobné predchádzajúcim modelom Pa. Okrem toho možnosť Sledovanie akordu teraz funguje správne pomocou transpozície aj s úvodmi a závermi.
6. MP3 – Prehrávanie
V určitých situáciách by sa Pa 5X pri premenovaní súboru MP3 reštartoval a toto bolo opravené.
7. PCM/Zvuk
V určitých situáciách môžu byť PCM dáta poškodené pri ukladaní alebo načítavaní pomocou normálnej procedúry „save.KST“ a toto bolo opravené.
8. Operácia „Save Song“.
V určitých situáciách môže ukladanie skladby viesť k nesprávnym parametrom nezávislým od údajov vo vybranom súbore Midi a toto bolo opravené.

Poznámka: Užívateľské údaje pripravené na skorších produktoch série Pa a pomocou softvéru na konverziu tretej strany.
Nový systém Pa5X podporuje užívateľské dáta, ako sú štýly, PCM, zvuky, KBD sady a ďalšie, ale iba ak boli užívateľské dáta pôvodne vyvinuté na Pa5X alebo Pa4X. Pri použití údajov pripravených na iných produktoch série Pa alebo kompilovaných pomocou softvéru na konverziu tretej strany môže systém Pa5X vykazovať neočakávané reakcie. Hoci OS 1.2.1 vo všeobecnosti zlepšuje výkon, odporúča sa nenačítať staršie, predtým vyvinuté dáta v Pa5X. Používatelia, ktorí chcú stále používať staršie dáta, ktoré by mohli spôsobovať problémy, sú vyzvaní, aby poslali svoje súbory do Korg prostredníctvom svojho predajcu Pa5X alebo miestneho distribútora. Budeme analyzovať vaše údaje, aby sme izolovali potenciálne problémy. Zahrňte tiež správu o príznakoch a o tom, ako môžeme váš problém zopakovať.


Prehliadač so zobrazením zoznamu alebo dlaždíc
Operačný systém Pa5X v 1.1.0 ponúka možnosť zobraziť prehliadač zdrojov (nazývame ho “Browsform”) odteraz ako dlaždicu alebo ako alternatívne zobrazenie zoznamu. Získate tak lepší prehľad o dostupných zdrojoch v rôznych priečinkoch. Aj možnosti triedenia v novom zobrazení zoznamu sú úžasné. Pre každý prehliadač zdrojov môžete nezávisle vybrať zobrazenie zoznamu alebo dlaždíc, Pa5X si vašu voľbu zapamätá aj po reštarte.Pridaná záložka Mixer pre rýchly prístup ku stopám
Nová záložka Mixer na úvodnej obrazovke poskytuje oveľa rýchlejší prístup ku všetkým stopám. Zvuky, hlasitosti a panorámu môžete meniť priamo z tejto novej záložky. Aj zmena zvuku sa teraz dá rýchlo vykonať odtiaľto, nie je potrebné ísť do menu mixpultu. Okrem toho uvidíte všetky Midi aktivity na každej stope, aby ste mohli rýchlo identifikovať aktuálne prehrávanú stopu. Tlačidlo mixpultu otvorí celú sekciu mixpultu so všetkými neobmedzenými prístupmi ku stopám.
Rýchle zobrazenie informácií, ikona, názov,panoráma, hlasitosť, mute a solo použitého zvuku.
Import SET so starších modelov KORG Pa
Vylepšená funkcia importu súboru Pa4X SET prináša okrem optimalizácie rýchlosti aj súbor report.txt, ktorý sa nachádza v konvertovanom priečinku KST hneď po ukončení importu. V súbore report.txt je uvedený výsledok importovaných zdrojov a tiež prípadné hlásenia nepredvídateľných problémov spôsobených pôvodnými údajmi.
oznámenie o výsledku importu


uloženie výsledku importu do TXT súboru
Režimy Slider Catch alebo Jump
Aby sme sa vyhli skokovému zvyšovaniu úrovne hlasitosti, implementovali sme novú funkciu zachytávania sliderov. Môžete si vybrať medzi zachytením (Catch) a skokom (Jump) s ohľadom na vaše skutočné potreby. Pri novej implementovanej funkcii zachytávania sa hlasitosť pre skladbu začne meniť až vtedy, keď panelový slider v sekcii ovládania (vľavo) prekročí aktuálnu úroveň stopy. V tomto prípade sa môžete vyhnúť tomu, že veľké skoky hlasitosti budú mať zlý vplyv na vašu hudbu. Jemnejšie ovládanie.


Inšpirujúce nové zvuky, osviežujúci nový spôsob práce, úplne nový aranžér.
Pa5X je novou vlajkovou loďou radu profesionálnych aranžérov KORG, ktorá nanovo definuje aranžérsky keyboard. Kompletne prepracovaný s najmodernejším zvukovým enginom a zjednodušeným farebným užívateľským rozhraním prináša Pa5X bohatý a jedinečný zvukový zážitok, inšpirujúci k tvorbe a živému hraniu!
Pa5X prichádza s tisíckou inšpiratívnych zvukov a stovkami nových štýlov, ktoré sú okamžite prístupné v príjemnom pracovnom prostredí. Úplne nový ovládací panel s priraditeľnou PadMatrix a Mixer sekciou, viacfarebnými LED tlačidlami a obrovským dotykovým displejom s možnosťou naklápania vám dáva možnosť mať vašu hudobnú tvorbu vždy pod kontrolou. Pa5X vyniká ako nástroj na živé hranie, aj ako výkonný kreatívny nástroj v štúdiu, ktorý vám umožní nájsť ideálny zvuk bez ohľadu na to, kam vás vaše hudobné nápady zavedú.
Odkaz pre uloženie KORG Pa5X O.S v1.2.1
Návod ako urobiť správne aktualizáciu
Informácie o novom Pa5X OS v 1.2.1Odkaz pre uloženie KORG Pa5X O.S v1.1.0
Návod ako urobiť správne aktualizáciu
Informácie o novom Pa5X OS v 1.1.0
KORG Pa5X v troch verziách a tiež lokalizáciách.KORG Pa5X 61 kl. verzia

KORG Pa5X  76 kl. verzia

KORG Pa5X 88 kl. verzia
KORG Pa5X
 
Inšpirujúce nové zvuky, moderný nový spôsob práce, úplne nový aranžér.
 
 
Pa5X je novou vlajkovou loďou radu profesionálnych aranžérov KORG, ktorá nanovo definuje aranžérsky keyboard. Kompletne prepracovaný s najmodernejším zvukovým enginom a prepracovaným a vylepšeným farebným užívateľským rozhraním prináša Pa5X ohromujúco bohatý a jedinečný zvukový zážitok, ktorý vás inšpiruje k tvorbe a vystúpeniam!
 
 
Pa5X je vybavený tisíckami inšpiratívnych zvukov a stovkami nových súčasných štýlov, ktoré sú okamžite prístupné prostredníctvom prívetivého rozhrania. Úplne nový predný panel s priraditeľnou sekciou PadMatrix a Mixer, viacfarebnými LED tlačidlami a obrovským dotykovým displejom s možnosťou naklápania vám umožňuje mať vždy pod kontrolou váš nástroj a účinkovanie. Pa5X vyniká ako nástroj na živé vystúpenia, aj ako výkonný kreatívny nástroj v štúdiu, ktorý vám umožní nájsť ideálny zvuk bez ohľadu na to, kam vás vaše nápady zavedú.
 
 
 
Hlavné vlastnosti
 
 
-              Prémiová kvalita a elegantný dizajn
 
-              Moderné a zjednodušené užívateľské rozhranie
 
-              Ohromujúco bohatý zvukový engine: EDS-XP
 
-              Ovládače v reálnom čase
 
-              Pokročilé rozpoznávanie akordov a knižnica plná akordových sekvencií
 
-              Plynulý prechod medzi zvukmi, štýlmi a skladbami
 
-              Dva prehrávače s prelínaním schopné mixovať všetko :
-              Štýly do MIDI-súborov, alebo MIDI-súbory do MP3-súborov, alebo Štýly do Štýlov (jedinečné pre Pa5X)
 
-              Oba prehrávače pracujú samostatne, nezávisle a aj súčasne naraz.
 
-              Súčasne môžete prehrávať skladby. 2 MIDI, 2 MP3 aj 2 štýly v akejkoľvek kombinácii.
 
-              Každý prehrávač zobrazuje texty a noty
 
-              Vytváranie vlastných štýlov a skladieb
 
-              SongBook, hudobná knižnica, ktorú máte vždy so sebou
 
-              Kompletná zvuková knižnica s výrobou vlastných zvukov.
 
-              Vstavaný mix s efektmi insert, master, final a mastering
 
-              Vyhradené mikrofónové a gitarové vstupy so samostatnými efektmi pre každý z nich
 
-              Konektory MIDI, USB, HDMI, Audio In a Out, Pedal
 
-              Štandardné formáty súborov
 
-              Voliteľné príslušenstvo vysokej kvality


 
 
Prémiová kvalita a elegantný dizajn
 
Pa5X bol navrhnutý s ohľadom na eleganciu a odolnosť, má robustné hliníkové telo a pravé drevené bočné panely pre luxusný vzhľad. Všetky klaviatúry na Pa5X poskytujú vynikajúci pocit z hry pre plnú kontrolu výrazu a znenia zvuku pre akýkoľvek spôsob hry. 88-klávesová kladivková mechanika má realistický dotyk podobný klavíru, zatiaľ čo 76- a 61-klávesové verzie sú vybavené ľahšími polovyváženými klávesmi. Všetky klaviatúry obsahujú ovládanie aftertouch na zvýšenie expresivity.

 

 
Moderné a prepracované užívateľské rozhranie
 
Centrom Pa5X je veľký 8" výklopný dotykový displej, ktorý zobrazuje úplne prepracované grafické užívateľské rozhranie (GUI). Vďaka tomu sú všetky zvuky a funkcie Pa5X ľahko prístupné domácim a štúdiovým hudobníkom, ako aj muzikantom na koncertoch. Farby na displeji sú starostlivo zladené s farbami použitými na programovateľných LED tlačidlách na ovládacom paneli. Toto farebné rozhranie vám umožní ľahko sa orientovať v Pa5X a dodá vašej hudbe farby!

 
 
Výkonný Sound EngineEDS-XP pre bohaté a inšpiratívne zvuky
 
Profesionálne aranžéry KORG určujú priemyselný štandard pre silné hudobné vyjadrenie, pretože sú vybavené zvukovými enginmi, ktoré inšpirujú hudobníkov k tvorbe a vystúpeniam. Pa5X predstavuje zvukový engine EDS-XP (EnhancedDefinitionSynthesis - Expanded), ktorý vychádza z technológie použitej v Pa4X s pokročilým hardvérom a novým výkonným operačným systémom, čím posúva zvuky v Pa5X na novú úroveň. 24 stereo oscilátorov a 160 hlasov polyfónie hrá tisíce zvukov vysokej kvality, ktoré pokrývajú širokú škálu hudobných nástrojov a žánrov. Zvukový engine EDS-XP prináša aj nové špičkové funkcie, ako je Round-Robin prehrávanie bicích a perkusií, Smooth Sound Transition, funkcia Sound-Controller 3 a mnoho ďalšieho. To poskytuje bezprecedentnú úroveň zvukového realizmu a výrazu, ktorá je dostupná len v Pa5X.

 
   
Ovládače v reálnom čase
 
Pa5X je vybavený plne programovateľnou ovládacou sekciou s 9 tlačidlami a 9 fadermi. Môžete jej priradiť ľubovoľnú funkciu, od hlasitosti mixážneho pultu po nastavenie organových tiahel, od stlmenia mikrofónu po inverziu basov, príkazy na posúvanie textu a ďalšie. Priradená funkcia sa zobrazuje na pomocnom pásovom displeji, takže vždy viete, čo máte kde nastavené aj s jej hodnotou - aj keď ste na inej stránke ako na hlavnom displeji.
 
K dispozícii sú početné priraditeľné kontroléry pre expresívne hranie v reálnom čase a Korg DNC (DefinedNuanceControl), ktoré dodáva veľa detailov vo zvuku hudobných nástrojov. Faderom, prepínačom, reálnym a virtuálnym maticiam ovládacích prvkov v reálnom čase, joysticku a ribbon ovládaču možno priradiť moduláciu ľubovoľného parametra zvuku. To umožňuje presné ovládanie najjemnejších nuáns a artikulácie nástrojov, ktoré hráte na Pa5X.
 
 
Pokročilý systém rozpoznávania akordov a knižnica plná akordových sekvencií
 
Systém rozpoznávania akordov v Pa5X je v súčasnosti najprepracovanejší a obsahuje režim Expert, ktorý je vytvorený podľa štýlov hry najlepších moderných jazzových klaviristov. Tento systém rozpoznávania akordov môže byť tak jednoduchý alebo pokročilý, ako si želáte, dokonca umožňuje spúšťať akordy jedným prstom!
 
Vďaka automatickej harmonizácii, sekvenceru akordov a sofistikovanému mechanizmu rozpoznávania akordov vám Pa5X poskytuje nástroje na vytváranie bohatých hudobných aranžmánov bez ohľadu na hudobný žáner.

 
 
Plynulý prechod medzi zvukmi, štýlmi a skladbami
 
Pa5X pridáva technológiu Smooth Sound Transition (SST), ktorá umožňuje plynulé prechody medzi zvukmi, štýlmi a skladbami bez akéhokoľvek prerušenia. Keď vyberiete iný prvok, zvuk, efekty a sekvencie budú pokračovať v prehrávaní a prirodzene doznievať, kým nebudete pripravení na začiatok ďalšej sekvencie alebo noty, čo umožňuje neprerušované a realistické vystúpenie.
 
 
Špičkové nezávislé duálne prehrávače s prelínaním
 
Pa5X môže prehrávať dva štýly, MIDI súbory alebo MP3 súčasne a v ľubovoľnej kombinácii, čo umožňujú dva vstavané prehrávače*. Tieto prehrávače možno mixovať pomocou praktického crossfadera, alebo ich možno použiť na prehrávanie skladby, zatiaľ čo iná čaká na spustenie. Po celý čas zvukový engine Pa5X poskytuje výkon, spracovanie efektov a polyfóniu, aby tieto prechody prebiehali bez problémov.
 
* Exkluzívny duálny sekvencer/prehrávač XDS Crossfade od spoločnosti KORG
 
Texty piesní, akordy, noty a značky sa dajú prehľadne zobraziť na veľkom internom displeji Pa5X alebo dokonca na externom displeji po pripojení cez zabudovaný HDMI port. Podporovaná je široká škála formátov Lyrics a dokonca môžete automaticky generovať partitúru z MIDI Songu. Markery umožňujú rýchlu navigáciu v skladbe pomocou tlačidiel Style-Element, vďaka čomu sa môžete pri štúdiu, skúšaní alebo živom vystúpení ľahko vrátiť k pasáži, ktorú si chcete zopakovať.

 
 
Vytváranie štýlov a skladieb
 
Môžete si vytvárať vlastné štýly a nahrávať vlastné skladby MIDI a MP3. Obsiahnuté editačné funkcie umožňujú podrobnú úpravu každého jednotlivo zaznamenaného eventu. Sofistikovaná transpozičná tabuľka prispôsobí sekvencie akordom, ktoré môžete hrať.
 
Pomocou plnohodnotného sekvencera môžete nahrávať MIDI Song. Ešte jednoduchšie je nahrať to, čo spievate a hráte (vrátane MP3 skladieb) ako súbor MP3 a počúvať ho kdekoľvek chcete.

 
 
SongBook: Hudobná knižnica vždy s vami
 
Skladby a štýly možno ukladať do vstavaného SongBooku, ktorého záznamy podobné databáze možno ľahko synchronizovať s externými čítačkami partitúr na tablete. Na ovládanie Pa5X teda môžete používať digitálnu hudobnú knihu.
 
Skladby v hudobnej databáze možno ukladať do Set Listov, z ktorých každý je venovaný vystúpeniu, spevákovi alebo hudobnému štýlu, pre jednoduchú manipuláciu so všetkými hudobnými zdrojmi naraz počas živých vystúpení. Pri výbere skladby zo SongBooku sa vám okamžite zobrazia aj potrebné zvuky, štýl, Song, efekty a dokonca aj akordová sekvencia.

 
   
Kompletná zvuková knižnica
 
Vstavané zvuky sa pohybujú od ultra-realistických akustických nástrojov cez elektrické vintage klávesy až po syntetizátorové klasiky, pričom sú doplnené o fantazijné zvuky a špeciálne efekty pre hry, médiá, videá a filmovú produkciu. Zahrnuli sme aj nástroje z rôznych časových období a svetových kultúr, pričom sme ponechali dostatok priestoru na vaše vlastné rozšírenia.
 
Dôkladný výber akustických a elektrických klavírov, ktorý zahŕňa zvuky z nášho slávneho SV-2 Stage Vintage Piana, je vhodný najmä pre 88-klávesovú verziu s kladivkovou mechanikou. Zahrnuli sme aj špeciálne vybrané zvuky z našich vlajkových syntetizátorových pracovných staníc: Kronos a Nautilus.
 
Nová sekcia Drawbar Organ sa hrdo pýši realistickou ovládacou plochou, ktorá sa môže spoľahnúť na fyzické tiahla a tlačidlá na hlavnom paneli Pa5X. Súčasťou sú aj nové efekty, ktoré sú odvodené od legendárneho KORG CX-3 Combo Organu.
 
 
Pri nahrávaní nových bicích sád bola použitá nová technológia založená na cyklickom prehrávaní round robin, ktorá zvyšuje realistickosť. Žiadne dva údery na bicie nie sú rovnaké, čo vedie k autenticky znejúcim bicím.
 
 
Okrem obrovského množstva obsiahnutých zvukov vám vstavaný sampler pomôže vytvárať nové zvuky, sady bicích a zvukové slučky. Nahrávajte vlastné zvuky alebo ich importujte zo štandardných formátov súborov ako sú AIFF, WAV a SF2. Podrobný vstavaný editor samplov vám umožní doladiť vaše zvukové vzorky a dokonca transformovať zvukovú slučku na súpravu perkusií.

 
 
Intuitívna mixážna sekcia s rozsiahlym efektovým procesingom
 
Zvuky v Pa5X sú procesované prepracovaným reťazcom profesionálnych efektov štúdiovej kvality, s až 10 Insert efektmi, 3 Master efektmi a 1 Finalizérom pre každý z dvoch prehrávačov. Keyboard Sety môžu využívať až 3 Insert a 3 Master efekty.
 
Finálne masteringové efekty sa aplikujú ako posledný krok na zvukové výstupy Pa5X, takže dostanete hotový produkčný zvuk. Je to výsledok dlhodobej spolupráce KORGu so spoločnosťou Waves Audio®, ktorá je svetovou referenciou v oblasti štúdiových masteringových efektov.

 
 
Vyhradené mikrofónové a gitarové vstupy so spracovaním efektov
 
K samostatným audio vstupom Pa5X možno súčasne pripojiť mikrofón a gitaru. KORG má bohaté skúsenosti s technológiou harmonizácie vokálov a spracovaním gitarových efektov, pričom každý z týchto vstupov má vyhradené vstavané efekty.
 
Sme hrdí na to, že sme sa spojili so spoločnosťou Shift Audio, ktorá má 30-ročné skúsenosti v oblasti technológie spracovania vokálov. Zakladatelia spoločnosti Shift Audio prišli z poprednej priemyselnej spoločnosti špecializujúcej sa na produkty spracovávajúce vokály a stavajú na svojich skúsenostiach, ktoré prinášajú.
 
Najnovšia generácia algoritmov spracovávajúcich vokály je optimalizovaná na fungovanie s najnovšou technológiou použitou v Pa5X.
 
 
Výsledkom sú neuveriteľne realistické štvorhlasové harmónie, ktoré vám dodajú pocit skutočnej speváckej skupiny a ktoré obohatia spev a doplnia vašu hudbu. V Pa5X si užijete aj novú funkciu Auto Pitch prinášajúcu výkon a zvuk, ktorý nájdete v mnohých moderných hudobných skladbách.
 
 
Samostatný gitarový vstup je úplne nezávislý a má dokonca vlastné ovládanie zisku. Gitarové efekty zahŕňajú vintage pedále a simulátory zosilňovačov, ktoré vylepšujú zvuk a prednes vašej gitary. K dispozícii je mnoho preddefinovaných gitarových presetov až 4 insert efektov, a tiež je možné jednoducho vytvárať a ukladať užívateľské efektové presety. Tieto nové výkonné gitarové efekty výrazne uľahčujú živé vystúpenie vášho gitaristu, pretože všetky efekty a ich nastavenia má na starosti Pa5X.
 
 
Ku každej položke v SongBooku je možné priradiť jeden vokálový a jeden gitarový preset, čo umožňuje jednoduché a rýchle ovládanie vášho hudobného vystúpenia.
 


Konektory MIDI, USB, HDMI, Audio In- Out a Pedal
 
Pa5X ponúka pripojenie množstva zvukových, ovládacích a úložných zariadení. Môžete využiť MIDI a USB pre kontroléry alebo úložiská, HDMI pre externý displej, audio konektory XLR, jack a minijack pre iné klávesové nástroje, kondenzátorové a dynamické mikrofóny, gitary a basgitary, smartfóny a tablety, alebo pripojiť svoj nástroj k aktívnym reproduktorom alebo PA systémom prostredníctvom symetrických výstupov. K dispozícii sú štyri separátne linkové výstupy s možnosťou výberu zvukovej stopy .
 
Tri pedálové vstupy umožňujú pripojenie preferovaného damper pedála (s podporou half-pedalingu), nožného spínača, volume a expression pedálov. Môžete použiť tie, ktoré už vlastníte, alebo si vybrať z našej ponuky voliteľného príslušenstva.
 
 
Štandardné formáty súborov
 
Používanie štandardných formátov súborov, ako sú MIDI, MP3, MP3+CDG pre skladby, WAV, AIFF a SF2 pre vzorky, otvára svet možností pri výmene súborov. Porty MIDI a USB umožňujú prepojenie Pa5X s akýmkoľvek externým pamäťovým zariadením, osobným počítačom, smartfónom, tabletom alebo externým kontrolérom. Konektor HDMI je kompatibilný s mnohými modernými monitormi a klubovými video zapojeniami, vďaka čomu môže Pa5X slúžiť ako centrum vašej štúdiovej alebo pódiovej zostavy!
 
   
Voliteľné príslušenstvo vysokej kvality
 
Voliteľný moderný a štýlový stojan ST-SV1-BK udržiava Pa5X stabilný počas vystúpení na pódiu, a vďaka elegantnému dizajnu môže fungovať aj ako štýlový kus nábytku pri inštalácii u vás doma.
 
Pa5X je kompatibilný so systémom KORG PaAS_AmplificationSystem, reproduktorovým systémom, ktorý bol špeciálne navrhnutý na jednoduché pripojenie priamo k Pa5X bez káblov. Vďaka tomu môžete počúvať zvuk v najlepšej kvalite aj pri najnižších úrovniach hlasitosti počas nočných skúšok. Jednoducho ho pripojte a hrajte!
 
 
Záver
 
Pa5X je najvýraznejší, najvýkonnejší, najviac prepracovaný a prispôsobiteľný profesionálny aranžér, aký bol kedy vyrobený, a na tejto špičkovej novej platforme môžete toho ešte veľa preskúmať alebo si ďalej jednoducho tvoriť vaše hudobné fantázie. Jedinečná kombinácia nového zvukového katalógu, operačného systému, zjednodušenej, vylepšenej navigácie a súboru funkcií Pa5X je pripravená posunúť vaše vystúpenie na úplne novú a najvyššiu úroveň.
 
 
Objavte novú generáciu aranžérskeho keyboardu s KORG Pa5X a nechajte sa inšpirovať!
 
 
Špecifikácie
 
 
Pa5X Špecifikácie
 
Klaviatúra
 
Pa5X 61: 61 klávesov (C2 – C7) polovyvážená klaviatúra s aftertouch
 

Pa5X 76: 76 klávesov (E1 – G7) polovyvážená klaviatúra s aftertouch
 
Pa5X 88: 88 klávesov (A0 – C8) kladivkové klávesy s aftertouch
 
Kryt
 Hliníkový kryt s drevenými bočnými panelmi
 Operačný systém
 Upgradovateľný operačný systém
 Zvukový generátor
 EDS-XP (EnhancedDefinitionSynthesis-Expanded)
 Multimódové filtre s rezonanciou, 3-pásmový ekvalizér pre každú stopu
 Polyfónia
 160 hlasov, 160 oscilátorov
 Efekty
 Klávesové stopy: 3 Insert efekty; 3 Master efekty
 Style/Song: 10 Insert efektov; 3 Master efekty
 Master ekvalizér aFinalizerpre skladby a štýly
 Finálne masteringové efekty: Waves | MaxxAudio® Suite
 Technológia mikrofónového procesora od Shift Audio
 Zapojenie mikrofónu: Compressor, EQ, Gate
 ŠtvorpartovýHarmonizer, Doubler, Filter, Modulation, Delay, Reverb, AutoPitch
 Gitarový procesor
 Gitarový rack (4 efektové sloty) s pedálom a simuláciou zosilňovača
 Zvuky / Sady bicích
 Továrenské:  viac ako 2200 továrenských zvukov
 Päť viacvrstvových stereo akustických pián s Damper/Body rezonanciou, GM/XG sady zvukov, viac ako 130 bicích sád vrátane Ambient Drums a Round Robin bicích sád
 Užívateľský priestor:  768 zvukov, 384 bicích sád
 Digitálne tiahla: 9 tiahel, Percussion, Key On/Off, Leakage, Vibrato/Chorus, Rotary Speaker s Amp simulátorom
 Bicie zvuky NaturalAmbience, vlastnosti Round Robin
 Technológia DefinedNuanceControl (DNC)
 Rýchla a úplná editácia zvukov, editácia Drum Family a Full Drum Kit
 Sampling
 Užívateľská pamäť PCM Sample:
 štandardne: 2 GB dát, ekvivalent 4 GB lineárnych po kompresii
 s možnosťou rozšírenia: na 4 GB dát, ekvivalent 8 GB lineárnych po kompresii
 Importuje-načítava formáty KORG, WAV, AIFF a SoundFont™
 Ukladá formáty KORG, WAV a AIFF
 Vlastnosti FullEdit, TimeSlice, Sampling
 Keyboard Sety
 Továrenské: viac ako 500 továrenských Keyboard Setov, voľne programovateľných
 Kombinujú štyri klávesové zvuky plus efekty a nastavenia
 Knižnica dostupná cez tlačidlá na prednom paneli
 Špeciálny Keyboard Set“My Setting”
 Prehrávače
 Patentovaný XDS Crossfade Dual Players ovládačom X-Fader Balance
 Prelínanie medzi skladbami a/alebo štýlmi
 Štýly
 Továrenské: viac ako 600 továrenských štýlov, voľne programovateľných a kombinovateľných
 Osem stôp štýlu, 4 Keyboard Sety a 4 Pady pre štýl; programovateľné zvuky, efekty a parametre štýlu
 GuitarMode 2, Parallela Fixed NTT (tabuľka transpozície nôt)
 Style Record a Event Edit
 Prvky štýlu: 3 intro, 4 variácie, 4 prechody, 1 break, 3 ukončenia
 Ovládače štýlu: Play/Stop, SynchroStart, Synchro Stop, Tap Tempo/Reset, Auto Fill, Memory, BassInversion, ManualBass, Bass&LowerBacking, Drum&Bass, mutovanie jednotlivých stôp štýlu, Style to Keyboard Set
 Akordový sekvencer
 Továrenské: viac ako 200 akordových sekvencií
 Nahrávanie/prehrávanie akordových sekvencií
 Akordové sekvencie sa dajú uložiť ako položky štýlu a SongBooku
 Skladby
 Patentovaný XDS Crossfade Dual Players ovládačom X-Fader Balance
 Podporované formáty: MID, KAR, MP3+Lyrics, MP3+G
 Lyrics, Score a Chord dáta sa dajú zobraziť na displeji alebo externom video monitore
 Markery s funkciami Add, Delete, Edit, Loop a Auto Scroll
 Funkcia Jukebox
 Plne vybavený, 16-stopový sekvencer, Song Edit
 MP3 prehrávač / rekordér
 Dvojitý MP3 prehrávač a MP3 rekordér
 Nahráva MP3 súbory vrátane štýlov, MIDI skladieb, MP3 skladieb, klávesových zvukov, Padov, Matrixu, mikrofónu, gitary, efektov
 Transpozícia
 MIDI  (+11/-11 poltónov), zmena tempa (30 až 300 BPM)
 MP3 (+11/-11 poltónov), zmena tempa (-30 až +30 %)
 Odstraňovač vokálu
 SongBook
 Plne programovateľná hudobná databáza založená na štýloch, MIDI skladbách (MID a KAR súbory), MP3 skladbách s tagmi Interpret a žáner
 Možnosti filtrovania a triedenia
 Užívateľom definovateľné Set Listy
 Kompatibilita
 Staršie modely Pa-Série: Styles, KeyboardSets (Performances), Sounds (Programs), Songs, Pads
 Pady
 Továrenské: viac ako 400 Padov
 Štyri priraditeľné Pady + tlačidlá Stop
 Funkcia Pad Record
 Ovládacia sekcia
 9 priraditeľných sliderov, 9 priraditeľných tlačidiel, pásový displej; 4 Presety + 1 užívateľské nastavenie
 Sekcia Matrix
 16 Matrix Padov, 4 Preset tlačidlá
 Ovládače Style/Song
 Play/Stop, Go To Start, Style Select, Song Select, Xfader, Tempo +/-, Tempo Lock, Tap Tempo/Reset, Synchro Start, Synchro Stop, FadeIn/Out, Chord Scan (Lower, Upper), Chord Sequence, Memory, AutoFill
 Všeobecné ovládače
 Master Volume, Octave Transpose, Master Transpose, Dial, Up/+, Down/-, Joystick (Pitch + Modulation), Ribbon, 3 Assignable Switches, Search, Shift, Keyboard Sounds On/Off, Split, Ensemble, Rec/Edit, Menu, Exit
 Ovládače stupnice
 Štvrťtónová a arabská stupnica na displeji, uložená v Keyboard Setoch; Presety priraditeľné ktorémukoľvek tlačidlu alebo nožnému spínaču
 Vstupy ovládačov
 Damper Pedál; podporuje half-pedalings voliteľným pedálom KORG DS-1H
 2 priraditeľné pedále/nožné spínače
 Audio vstupy
 Mic: Monos ovládačom Gain a fantómovým napájaním (Combo XLR, symetrický)
 Guitar: Monos ovládačom Gain (1/4" jack, nesymetrický)
 Line 1: Left/Right (1/4" jacky, symetrické)
 Line 2: Stereo (1/8" mini-jack, nesymetrický)
 Audio výstupy
 Line: MainLeft/Right, separátne výstupy 1/2/3/4 (1/4" jacky, symetrické)
 Slúchadlá (1/4" jack)
 Video výstup
            HDMI konektor
 MIDI
 IN, OUT, THRU štandardné MIDI konektory
 USB to MIDI, cez port USB Device
 16 užívateľom definovateľných MIDI Presetov
 USB
 Typ A (Host 3.0, pre úložiská a kontroléry): 1 predný, 2 zadné
 Typ B (Device 2.0, pre osobné počítače a tablety): 1 zadný
 Úložisko
 Interný disk: 1 GB
 Micro SD karta (nie je súčasťou): slot na zadnom paneli s plastovým krytom
 USB kľúč (nie je súčasťou): dá sa pripojiť k portom USB Host
 Displej
 8” široký kapacitný farebný TouchView™ TFT displej, rozlíšenie 800 x 600
 Hodiny
 Interné systémové hodiny
 Spotreba energie
 100 - 240 Voltov, 50/60 Hz
 <0.2 Wattu v standby / 20 Wattov normálne / 45 Wattov s inštalovaným PaAS
 Rozmery (Š x H x V) (bez stojanu na noty, displej úplne sklopený)
 Pa5X-88: 1262.0 x 396.4 x 146.0 mm
 Pa5X-76: 1233.1 x 374.3 x 126.8 mm
 Pa5X-61: 1021.1 x 374.3 x 126.8 mm
 PaAS (voliteľný): 980 x 180 x 140 mm
 Hmotnosť
 Pa5X-88: 20.1 kg
 Pa5X-76: 17.4 kg
 Pa5X-61: 15.1 kg
 PaAS (voliteľný): 5.70 kg
 Príslušenstvo
 Napájací kábel, stojan na noty, príručka QuickGuide
  Voliteľné príslušenstvo:
 PaAS Amplification System
 ST-SV1-BK Keyboard Stand
 EXP-2 Foot Controller
 XVP-20 Expression/Volume Pedál
 DS-1H DamperPedal (supportshalf-pedaling)
 PS-1 Pedal Switch
 PS-3 Pedal Switch
 VOX V860 Volume Pedál
          
        
* Vzhľad a špecifikácie sa môžu   zmeniť bez upozornenia.
  ** Všetky názvy produktov,   spoločností a štandardov sú ochranné známky alebo registrované ochranné   známky ich príslušných vlastníkov.
      

Created 2008-2024
www.korgpa.sk
počítadlo.abz.cz
Návrat na obsah