Korg Pa3X - korgpa.sk 2024

Site language
Jazyk stránky
Prejsť na obsah

Korg Pa3X
Korg Pa3x - Popis, technické parametre


Najlepší a najvýkonnejší aranžér do zn. Korg
Rad Korg Pa má novú vlajkovú loď: Pa3X, najrealistickejší, najvýkonnejší a ľahko ovládateľný aranžérsky keyboard, aký bol kedy vyrobený. Po mnoho rokov bola rada Korg Pa najrešpektovanejšie, najviac závidená, ale tiež najúspešnejší línia interaktívnych aranžérov na planéte. A teraz opäť Korg dvíha latku štandardu výnimočnosti, ktorá ponúka nové, bohaté a realistickejšie zvuky, dodáva skvelé nové vlastnosti a moderný, elegantný dizajn.

Pa3X
popis:
- Prepracovaný RX (Real eXperience) zvukový engine ponúka vylepšenú realitu a nový temperamentný zvuk, vrátane pián, prevzatých z legendárneho Korg SV-1 Stage Vintage piana plus Ambience Drums.
- Veľká interná ROM - plus až 256MB user PCM dát (zodpovedá 512MB *) - čo znamená mimoriadnu pamäť pre vzorky, a teda najlepšiu možnú kvalitu zvuku.
- Tri programovateľné spínače, všesmerový joystick a jedinečný ribbon zaručujú celkové ovládanie najrôznejším spôsobom definované artikulácie zvuku (DNC).
- Zvoľte buď 61 alebo 76 polovyvážených kláves; s dynamikou a aftertouch.
- Elegantný dizajn a spoľahlivý, hliníkový kabinet.
- TouchView ™ TFT displej; 76-klávesový model je vybavený motorizovaným, naklápacím displejom.
- Profesionálne grafické rozhranie s funkciou Search, pre rýchle vyhľadanie hudobných zdrojov.
- PaaS voliteľný Hi-Fi zosilňovač / reprobox s vlastným systémom Easy Connect od Korg (žiadne stojany, káble a ďalšie napájania).
- Automatická PCM Data záložnej pamäť - s podporou technológie Intelligent Re-Charge - zaisťuje rýchle naštartovanie.
- Vylepšená voľba štýlu a performance, cez 400 pripravených štýlov; každý so 4 variáciami a 4 Fill In + Break, plus 15 user bánk s neobmedzeným priestorom pre obľúbené alebo vlastné user štýly a nastavenia.
- Pokročilý režim Guitar Mode 2 pre realistickejšie gitarové party.
- Chord Sequencer nahrá ľubovoľný akordový rozvoj priamo za chodu.
- Až 8 stereo efektov súčasne, vrátane flexibilného smerovanie Master a Insert pre štýly a songy. Nové Vintage efekty prevzaté z obľúbeného SV-1 Stage Vintage piana.
- Nový TC-Helicon ® Vocal procesor (prevzatý z VoiceLive2) so špeciálnymi, profesionálnymi efekty.
- Adaptive Mic Setting virtuálny zvukár, ktorý automaticky volí najlepšie možné nastavenie EQ / kompresora / gate pre vaše vokály.
- Profesionálna sada nástrojov Final Mastering v plug-inoch "Waves Audio" od "MaxxAudio ™.
- Nový, dvojitý prehrávač MP3/MIDI súborov a rekordér s funkciou Advanced Vocal Remover.
- Vylepšená kompatibilita s textami v grafickom formáte (+ G) u MIDI a MP3 súborov.
- Nová funkcia Audio Chord Detection, ktorá automaticky extrahuje akordy a vysiela ich z MP3 súborov do vokálneho procesora.
- Pokročilá kompatibilita zvuku pre GM songy.
- Rozšírená znaková sada Multi-language. Texty možno teraz zobrazovať v originálnych jazykoch (s výnimkou orientálnych a arabských).


Korg má na svedomí najúspešnejšie a najuznávanejšie aranžérske keyboardy v histórii. Využívané boli desiatkami tisíc hudobných profesionálov v každej krajine po celom svete, takže aranžérov Korg vždy nadchli poslucháčov a nadšených hráčov kdekoľvek, svojou magickou kombináciou nedostižné zvukovej kvality a profesionálnych vlastností. Technológia RX (Real eXperience) Korg spája skvelú históriu Korg s výkonom a nápadmi muzikantov celého sveta a tak stanovujú nový štandard u profesionálnych aranžérov. Výsledkom je hudobný klenot, u ktorého sa kúzlo technológie spája s luxusným dizajnom: Korg Pa3X.

Z dvoch na výber

Pa3X prichádza v dvoch rôznych konfiguráciách. Prvá je kompaktný a ľahký model s 61 klávesmi. Druhý je 76-klávesová verzia, ktorá ponúka polovyvážené klávesy a motorizované naklápanie displeja. Na obe klaviatúry sa hrá skvele a oba modely sa pýšia prirodzenou odozvou s dynamickou citlivosťou key-on / key-off a funkciou aftertouch, pričom obe vyhovujú ako začiatočníkom, tak náročným profesionálnym hráčom.

Elegantný hliníkový kabinet a inšpiratívny panel bol pojatý s výrazným vizuálnym aspektom, presláveným tímom talentovaných a skúsených dizajnérov z celej Európy. Hlavný panel bol prepracovaný a optimalizovaný, aby zaručoval, že slidery a knoby budú ergonomicky a intuitívne vo vhodnej polohe, a tak prispejú k lepšej hrateľnosti nástroja.

Naše grafické user rozhranie je teraz ľahšie čitateľné a bolo vylepšené radom podrobných ikon a objektov, vďaka novému displeju TFT Graphical Color Touch Screen. Obrazovka je rozšírená o postranné záložky pre rýchly prístup k najdôležitejším funkciám. Nová funkcia Search rýchlo nájde čokoľvek potrebujete pri živom hraní. 76-klávesový model Pa3X je ďalej vybavený motorizovaným naklápaním displeja!

Voliteľné super hi-fi ozvučenie je špeciálne prispôsobené pre zapojenie priamo do keyboardu. Užitočné pre monitorovanie doma aj na pódiu, je "Easy Connect" systém Korg: žiadne ďalšie podpory, káble, napájanie už nie je potreba, získavate kryštalicky čistý, Plnopásmový zvuk.

Tá najlepšia kvalita zvuku!
Vďaka sofistikovanému generátora Korg EDS (Extended Definition Synthesis), Pa3X ponúka nové, skutočne mimoriadne zvuky. Naša technológia RX (Real eXperience) a systém DNC (Defined Nuance Control) dolaďuje už tak výkonný zvukový generátor, takže hráč dokáže pracovať s mimoriadnym výrazom, najjemnejšími nuansami a artikuláciou zvuku. Programovateľné prepínače a ribbon dopĺňajú známy joystick; získavate tak podrobné ovládanie a bohatý výraz zvuku.

Rad špičkových, profesionálnych samplov, bola nahraná tými najlepšími muzikantmi v brandži, takže výsledkom sú veľmi podrobné a prirodzené zvuky, ako nikdy predtým. Ide o viac ako 1100 zvukov, vrátane nového stereo koncertného krídla (vrátane rezonancie strún a realistického správania damper pedálu) a nových elektrických pián, prevzatých zo špičkového nástroja KORG SV-1; nové dychové nástroje, basy a senzačný gitary; plus nová digitálna organový tiahla s typickými šumy key on / off a leakage, ponúka perfektný zvukový základ pre ľubovoľné harmonické i melodické potreby.

Viac ako 100 bicích sád, vrátane nových Real Ambience sád, využijete vo svojich rytmických textúrach, ktorých zvuk je mimoriadne autentický, vďaka Drums Family Easy editáciu, kde môžete upraviť celkovú hlasitosť, výšku, EQ, ambience a mnohé ďalšie parametre.

Dostatočnú pamäť 256MB (PCM User memory) môžete ešte rozšíriť na dvojnásobných 512MB (v prípade 16-bit lineárnych dát), voliteľným pamäťovým expanzným boardom EXB-M256, takže máte dostatok priestoru pre svoje vlastné upravené zvuky. Dôležitá je tiež samodobíjacia batéria záložný pamäte pre všetky zvuky z výroby a user PCM dáta, vďaka ktorej je spustenie Pa3X oveľa, oveľa rýchlejšie. Inteligentný samodobíjacia systém zaručuje neustále nabitú batériu.

Interné Sampler je teraz vybavený novým komprimovacím nástrojom Sound Compression (bezeztrátovým, v pomere 1:2). Pa3X tiež vedia načítať / importovať sample vo formátoch Korg, WAV, AIFF a Akai, a exportovať do formátov WAV alebo AIFF. Zvuky možno ľubovoľne editovať a pre každý tón využiť až 24 oscilátorov!
Zvukovú banku General MIDI (GM) sme vylepšili, kvôli lepšej kompatibilite so súbormi GM.

Efekty štúdiovej kvality.
Použitie špičkových efektov nielen dodá zvuku lesku a prvotriedneho dojmu, ale aj vaše nahrávky budú znieť oveľa zaujímavejšie! Korg sa preslávil svojimi jedinečným efekty štúdiovej kvality a Pa3X zahŕňa to najlepšie, čo možno v efektovej knižnici Korg vôbec nájsť. Až 8 stereo digitálnych multiefektových procesorov môžete použiť súčasne. K dispozícii máte cez 140 typov efektov, od štandardných reverbov a delay, až po netradičné efekty vokodéry, ale aj celkom nové vintage efekty, prevzaté z obľúbeného nástroja SV-1 Stage Vintage Piano.

Niektoré efekty sú vhodné pre konkrétny nástroj, kdežto iné pomáhajú pri finálnych úpravách, doladenie priestoru a textúry celkového zvuku. Pre tie druhé platí, že Pa3X používa efekty od ich osvedčeného výrobcu: Waves Audio. Pa3X zahŕňa tiež výkonnú sadu MaxxAudio ™, ktorú by sme mohli opísať ako "ďalšiu generáciu nástrojov pre spracovanie audio signálu". Tieto efekty, medzi ktorými nájdete MaxxBass ™, MaxxVolume ™, MaxxEQ ™, MaxxTreble ™ a MaxxStereo ™, ponúka neporovnateľný výkon, výsledný zvuk je silnejšia, čistejší, plnší a uhladenejší.

TC-Helicon ® Voice Processor.

Korg dlhodobo spolupracuje so svetovou jednotkou vo oblasti Vocal harmónia, TC-Helicon ®, takže aj Pa3X v tejto tradícii pokračuje, preto ponúka najnovšie možnosti pri spracovaní vokálov a harmónie. S novými vlastnosťami a algoritmy, vrátane lepšej výškové korekcie, TC-Helicon ® Voice Processor zaručuje, že vokály budú mať tú najvyššiu možnú kvalitu zvuku. K dispozícii máte až 4 realistické hlasy plus 2 harmonicky zdvojené, to VESEY môžete ovládať z klaviatúry a poslať na výstup vo formáte MIDI alebo MP3. Vďaka novej funkcii Audio Chord Detection, môžete automaticky extrahovať akordy z audio súboru a poslať ich do Vocal procesora! Po ruke je však aj ďalších 5 efektových blokov, vrátane Reverb, Delay, μMod a špeciálnych FX, napr Megaphone a Hardtune.

Prispôsobivá funkcia Mic Setting je špeciálna vlastnosť, ktorá umožňuje technológiu RX pracovať ihneď po zapojení mikrofónu do symetrického vstupu XLR / Combo. Táto zaujímavá nová funkcia monitoruje vstupný signál a automaticky upravuje parametre, ako je Adaptive Gate, EQ, Compression a De-Esser, takže plynule utvára zvuk vokálov a dáva im vzhľad "štúdiové nahrávky". Prispôsobivá funkcia Mic Setting Korg je vo svete aranžérov úplne ojedinelá!

Ak chcete zabezpečiť profesionálny vzhľad vokálov, využijete k tomu 3 knoby a 3 tlačidlá, ľahko prístupná na čelnom paneli, ovládajúci najdôležitejšie funkcie vokálov.

Štýly - Doprovody, aranžér
Pa3X ponúka cez 400 štýlov, hneď po vybalení. Každý z nich bol nahraný vo svojom prostredí, zodpovedajúcim tomu ktorému hudobnému štýlu. S tak širokým výberom, aký máte v Pa3X, ťažko nájdete hudobný žáner, ktorý by tento nástroj nevedel obslúžiť. Každý štýl je vybavený 4 patterny Fill In + Break, po jednom v každej variácii. S využitím novej funkcie Auto Fill je možné automaticky vyvolať a prechádzať potom medzi štyrmi variáciami. Náš medzinárodný tím zvukových tvorcov vytvoril celý rad nových štýlov a mnoho existujúcich, dobre známych upravil a vylepšil novými zvukmi a novými efektami. Pa3X je vybavený 1200 pamäťami pre uloženie vašich nových štýlov a vlastných nastavení.

Do režimu Guitar Mode 2 bolo pridaných niekoľko nových, sofistikovaných parametrov, ktoré zabezpečujú profesionálne a realisticky znejúce gitarové stopy, takže sú v každom štýle bohaté a autentické.
Nová funkcia, nazvaná Chord Sequencer nahráva akordové postupy za chodu, takže ich môže hráč rovno využiť pri svojej tvorbe.

Prehrávač
a Sekvencer
Preslávený Korg XDS Crossfade Dual sekvencer prehrávač teraz podporuje, okrem hlavných hudobných formátov, tiež "+ G" formát pre MP3 aj MIDI súbory, takže môžu hrať súčasne. Táto nová vlastnosť umožňuje prehrávať sprievodné sekvencie s textami obohatenými o grafiky, ktoré možno navyše zobrazovať súčasne na vlastnom TFT displeji nástroja, aj na externom monitore (v prípade nainštalovaného rozšírenia VIF4). Je tu tiež praktická funkcia Marker, ktorá umožňuje skočiť priamo na určitú pozíciu v songu. Nájdete tu aj zobrazenie not vo Score Viewer.

Dva rôzne súbory MP3 či MIDI môžete prehrávať súčasne, pričom možno oba transponovať, zrýchliť alebo spomaliť. Silu nových technológií oceníte iu pokročilé funkcie Advanced Vocal Remover, ktorá umožňuje odstrániť vokály z MP3 súborov neporovnateľne presnejšie. Advanced Vocal Remover postupuje oveľa premyslenejšie, než bežné odčítavacie programy typu Center-Channel Cancel, pretože zachováva originálny stereo obraz songu aj po odobratí iba hlavného vokálu.

Pokročilý, 16-stopý sekvencer ponúka oveľa pokročilejšie prácu so sekvenciami, ale tiež rýchlu a jednoduchú tvorbu songov, vďaka funkcii Backing Sequence. A pretože je Pa3X mimoriadne šikovný, celý mix tiež správne zaznamená! Môžete spustiť prehrávanie songu, hrať na klaviatúru, spievať, všetko bude nahrané vo formáte MP3 a uložené do externej USB pamäte alebo na interný harddisk (iba verzia 76 - pre verziu 61 voliteľný).

SongBook
Mimoriadne užitočný pri živom hraní, pretože je plne programovateľný a vie ľahko prehľadávať hudobné databázy. Každá položka obsahuje všetky nastavenia, potrebné pre prehrávanie konkrétneho songu. Môže obsahovať štýl, MIDI alebo MP3 súbor, okrem ďalších parametrov, potrebných pre hru a perfektné prehrávanie songu.

Je tu ešte celý rad možností, ktoré by sme mali spomenúť, ale k tomu musíte Pa3X preskúmať oveľa hlbšie. Pa3X nejvyzývavější, najvýkonnejší a najlepšie použiteľný, kompletný aranžér, aký bol kedy vyrobený.

Vypočujte si
, vyskúšajte a uveríte.

Pa3X
Paramentre:
Klaviatúra:

61 polovyvážených klávesov s dynamikou a aftertouch
76 polovyvážených klávesov s dynamikou a aftertouch

Syst
ém:
OPOS (Objective Portable Operating System) RX (Real eXperience)
DNC (Defined Nuance Control)
Natural Ambience Drums Sound Technology
Multitasking, načítanie počas hrania
Upgrade operačného systému
Samonabíjacia batérie pre PCM dáta

Zvukový
modul:
Korg EDS (Enhanced Definition Synthesis) zvukový generátor:
120 hlasov, 120 oscilátorov.
Rezonančné filtre
3-band EQ pre každú stopu

Efekty:
Až 8 stereo digitálnych multi-efektov
140 typov efektov všetně VOCODER
Final Mastering efekty od WAVES
(MaxxEQ?, MaxxBass?, MaxxTreble?, MaxxStereo?, MaxxVolume?)
Nový Voice Processor od TC-Helicon?, Sa 7 efekty:
4-part Harmonizer, Double,? Mod, Reverb, Delay, Filter, HardTune, Pitch Correction plus Compressor, EQ, Gate
(Adaptive Mic Setting na mikrofónnym vstupe)

Zvuky
a Bicie sady
Viac ako 1100, vrátane stereo piána a GM 1 & 2 kompatibilných zvukov, viac než 90 bicích sád
User oblasť: 512 zvukov, 128 bicích sád Defined Nuance Control (DNC) Technology
Reálny dozvuk bicích
Digitálne tiahla: 9 stôp
Realtime kontrolery: Programovateľné slidery
Plná editácia zvukov a bicích sád
Sampling: Record, Edit, Time Slice, Compression Tool, načítanie / import súborov formátov Korg, WAV, AIFF a Akai, export WAV a AIFF súborov
PCM RAM pamäť: 128MB štandard (zodpovedá 256MB lineárnych dát), rozšíriteľná na 256MB
(Zodpovedá 512MB lineárnych dát), voliteľným EXB-M256 expanzným boardom

Štýly:
Viac než 400 pripravených štýlov, voľne upraviteľných
1200 pamätí pre štýly, vrátane bánk Favorite
Osem stôp pre štýly, 4 nastavenie Single Touch, 4 Pady a jeden Style Performance na štýl
Režim Guitar Track 2, Parallel a Fixed NTT
Kompatibilný so staršími formátmi štýlov, radov "i-Series" a Pa
Style Record do Step rekordéra, funkcia Track Edit a Event Edit
Ovládanie štýlov: 3x Intro, 4x Variation, 3x Fill, 3x Ending, Synchro Start / Stop, Tap Tempo / Reset, Fade In / Out,
Bass Inversion, Manual Bass, Tempo Lock, Memory, pomer hlasitosťou sprievode / hranie v reálnom čase,
umlčanie sprievodu, mapovanie bicích, úpravy virbl & kopáku, Single Touch

Chord sekvencer:
Realtime Style Chord Sequencer Recorder

Performance
a STS:
512 Realtime Performance pamäťou
STS: Uloženie realtime stop a nastavenia hlasového procesora, až 4x 1200 štýlov, až 4 položky SongBook

Realtime stopy:
Štyri klávesové stopy (Upper 1, 2, 3, Lower) so špeciálnymi vypínačmi a tlačidlami pre voľbu zvuku
P
Režim Song Play:
Patentovaný XDS Crossfade Dual Sequencer prehrávač (podporované formáty: MID, MID + G, KAR, MP3 + texty, MP3 + G)
2 prehrávača s nezávislým ovládaním Select, Start / Stop, Home, Rewind a Fast Forward X-Fader crossfader
Textová, notová a akordové dáta možno zobraziť na displeji, alebo na externom video monitore (v prípade voliteľného boardu VIF4)
Funkcia Jukebox

MP3 prehrávač
a MP3 rekordér:
Dvojitý MP3 prehrávač a MP3 rekordér
V režime Song Play možno prehrávať súčasne dva MP3 súbory
Transpozícia v reálnom čase (+6 / -5 poltónov)
Zmena tempa (? 30%)
Funkcia Advanced Vocal Remover nahráva MP3 súbory vrátane štýlov, SMF, Real Time stop, padov, mikrofónu a efektov
Detekcia akordov z audio signálu, pre Vocal harmonizér

Sekvencer:
Quick Record (sprievodné sekvencie)
Funkcia multitrack a Step Record - plne vybavený sekvencer
16 stôp, až 200.000 udalostí <
Natívny formát SMF

SongBook:
Plne programovateľná hudobné databázy, založená na štýloch, SMF, Karaoke s automatickou voľbou režimu Style Play a Song Play
Užívateľsky definovateľné playlisty
Možnosti filtrovania a členenie

Kompatibilita:
Modely I-series: Štýly
Pa series: Štýl, performance, program / zvuk, song, SongBook, pad

všetky Pa nástroje


Multi Pad:
4 priraditeľné pady + tlačidlo stop funkcie nahrávania padov

Všeobecné ovládanie:
Hlavná hlasitosť, pomer hlasitosťou hranie v reálnom čase / sekvenceru, Ensemble, transpozícia oktáv, Master transpozície,
zmeny štýlov, čtvrttóny a arabská stupnica v performanciu / STS - Realtime kontrolery: Joystick (pitch + modulácia), Ribbon
Control, 8 programovateľných sliderov, MP3 Volume, Mic Volume, Mic Harmony / Double Vol,
Mic Reverb / Delay Vol, 3 programovateľné spínače, Tempo + / -, Dial, Up / +, Down / - Funkcia Search

Externé ovládanie:
Damper pedál (podpora half-pedálu s voliteľným DS-1H pedálom), programovateľný pedál / spínač, EC-5 (programovateľný Multi-spínač)

Analógové výstupy:
Symetrický / nesymetrický jack Left / Mono, Right / Mono, Out 1, Out 2, Slúchadlá (na čelnom paneli)

Digitálne výstupy:
S / P DIF (48kHz? Koaxiálny) kopíruje hlavné stereo výstup

Linkové vstupy:
2 nie / symetrické jacky left / Mono a right / Mono

Mikrofónny vstup:
Combo XLR symetrický s ovládaním Gain (15 až 50dB) a vypínačom phantomového napájanie

MIDI:
In, Out, Thru; štandardné MIDI konektory
USB to Midi cez USB Device port
Priradenie konkrétnych stop
8 užívateľom definovateľných MIDI nastavenia

USB:
2 USB Host konektory na čelnom / zadnom paneli (2.0 Hi-speed) a 1 USB Device konektor na zadnom paneli (1.1 Full-speed)

Hard Disk / ukladanie:
Štandardne 4GB pamäť cez USB
Voliteľný 2.5 "SATA Harddisk (61 klávesov)
Štandardné interné 2.5
" SATA Harddisk (76 klávesov)

DVD-CD prehrávač / disketová mechanika
cez USB
Voliteľná štandardné USB DVD / CD / FD mechanika, so zapojením do USB Host portu

Displej:
Pa3X 61: Rozlíšenie: 320 x 240 pixelov, farebný TFT TouchView grafický dotykový displej
Pa3X 76: Motorizovaný naklápací displej rozlíšenie: 320 x 240 pixelov, farebný TFT TouchView grafický dotykový displej

Clock
Interné systémové hodiny

Spotreba:
35W - 50W po zapojení Amplification Bar (PaaS)

Rozmery (Š x H x V):
980 x 366 x 145 mm bez stojanu na noty (61);
1192 x 366 x 145 mm bez stojanu na noty a sa úplne sklopeným displejom (76)

Hmotnosť:
14.7 kg (61); 17.5 kg / (76)

Príslušenstvo:
Manuál, AC napájací kábel, stojan na noty, CD-ROM

Voliteľné príslušenstvo:
PaaS ozvučenie
EXB-M256 - 256 MB RAM expanzný board
VIF4 - Video Interface board
EXP-2 - Expression / Volume pedál
XVP-10 - Profesionálna Expression / Volume pedál
EC5 - Programovateľný Multi-spínač
DS-1H - Damper Pedál
PS-1 - spínací pedál
HDIK-2 - inštalačná sada harddisku (iba 61)

Korg Pa3X inštalácie na stiahnutie

Korg Pa3X

Inštalačné súbory pre Korg Pa3X


Korg Pa3X
operačný systém

verzia: 1.63

veľkosť: 18 MB

uložiť:
na USB


Korg P3X
operačný systém

verzia: 1.63

veľkosť: 18 MB

uložiť:
do PC


Korg Pa3X
Hudobné údaje
(resources data)

verzia: 1.62

veľkosť: 240 MB

uložiť:
do PC


Korg Pa3X
USB + MIDI driver

verzia:1.1.4

veľkosť: 2,15MB

uložiť:

do PC

Korg Pa3X manuál
(v pôvodnom znení v Angl.)

verzia: 1.10

veľkosť: 23MB


rozšírený man.


user manual


Korg Pa3X
Music instruments - SONAR

verzia: 1.00

veľkosť: 0,3 MB

uložiť:

do PC


Created 2008-2024
www.korgpa.sk
počítadlo.abz.cz
Návrat na obsah